flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Спеціалізацію пенсіонер із Клесова не змінив

06 липня 2017, 09:32

        Відбувши 4 роки 5 місяців покарання у Личаківській виправній колонії Львівської області, 60-річний Іван із Сарненщини знову потрапив у поле зору правоохоронців, вчинивши влітку 2016 року в Сарнах низку крадіжок. 

       У ході судового розгляду з’ясувалося, що Іван з Клесова, звільнившись у лютому 2016 року з колонії, з 4 червня по 30 серпня 2016 року скоїв у Сарнах 13 крадіжок з квартир, під’їздів та підсобних приміщень. У переважній більшості предметом вчинення злочину ставали велосипеди. Хоча не відмовлявся пенсіонер і від іншого. Так, у ніч проти 9 червня він проник до квартири сарненчанина й намагався викрасти мобільний телефон, 680 гривень та інше майно, всього на загальну суму 6 113 гривень. Цієї ж ночі Іван пробрався до незамкненої квартири жителя районного центру та викрав три мобільні телефони загальною вартістю 4 330 гривень.

       22 липня раніше судимий клесівець із магазину «Вопак» у Сарнах викрав пляшку  віскі. Наступного дня з того ж торговельного закладу поцупив пляшку лікеру. А перебуваючи 29 серпня у приміщенні Сарненського районного будинку культури, нетверезий чоловік вкрав у місцевого жителя мобільний телефон вартістю 240 гривень.

        Завершив свій злочинний промисел Іван у квартирі сарненчанки, викравши дві шкіряні сумки, жіночу та чоловічу, 300 гривень, паспорт громадянина України, Чорнобильське посвідчення, посвідчення водія та документи на автомобіль. Родина зазнала збитків на 945 гривень.

       2 вересня чоловіка затримали.

       4 травня 2017 року Сарненський районний суд поставив крапку у цьому кримінальному провадженні, визнавши Івана винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185 (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення), ч.2 ст. 185 (крадіжка, вчинена повторно), ч.3 ст. 15, ч. ст. 185 (замах на вчинення крадіжки з проникненням у житло, інше приміщення) Кримінального кодексу України. Суд призначив клесівцю остаточне покарання за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у виді позбавлення волі строком на 4 роки.

      Обвинувачений звернувся з апеляційною скаргою до Апеляційного суду Рівненської області. У ній він просив призначити йому менший строк покарання та зарахувати строк попереднього утримання  з 2 вересня 2016 року.

      Заслухавши суддю-доповідача, доводи обвинуваченого, думку прокурора, який просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області вирок суду першої інстанції залишила без змін, апеляційну скаргу — без задоволення.

      Ухвалюючи таке рішення, суд апеляційної інстанції виходив з того, що пенсіонер вчинив низку злочинів середньої тяжкості та тяжкі злочини, один з них — у стані алкогольного сп’яніння, раніше притягувався до кримінальної відповідальності, має непогашені судимості. Відтак, виправлення обвинуваченого можливе у виправній колонії. Це також сприятиме попередженню вчинення нових злочинів.

Сергій ЄРЕМЕЙЧУК,

суддя-спікер Апеляційного суду

Рівненської області