Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Голова суду Олег Полюхович долучився до роботи міжнародної конференції

10 липня 2017, 14:23

         6-7 липня у столиці відбулася міжнародна конференція «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації». Її організаторами виступили Координатор проекту ОБСЄ в Україні у співпраці з Міністерством соціальної політики України та за сприяння Верховного Суду України, Національної поліції України і Генеральної прокуратури України. Мета заходу — напрацювання спільних заходів, спрямованих на запобігання та переслідування торгівлі людьми й експлуатації праці, а також надання своєчасної і дієвої допомоги жертвам такої експлуатації. Рівненщину на міжнародній конференції представляв Голова Апеляційного суду Рівненської області Олег Полюхович.

        До участі у заході як доповідачі були запрошені Посол, Спеціальний представник та координатор ОБСЄ з протидії торгівлі людьми Мадіна Джарбусинова, фахівці Секретаріату ОБСЄ, представники державних інституцій з питань контролю за ринком праці з Великої Британії, Бельгії та Нідерландів, які наголосили на важливості програм, започаткованих ОБСЄ, їх спрямованості на мінімізацію негативних проявів зазначеної проблематики.

        Єлизавета Ковтюк, суддя Верховного Суду України, презентувала доповідь стосовно судової практики розгляду кримінальних справ за статтею 149 Кримінального кодексу України щодо торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, а також наголосила на необхідності удосконалення процедури досудового розслідування та розгляду справ за статтею, яка передбачає покарання за цією категорією справ.

        Упродовж дводенної конференції, до роботи якої долучилися провідні національні та міжнародні експерти з питань боротьби з трудовою експлуатацією, судді, працівники прокуратури, представники управлінь по боротьбі з протидією торгівлі людьми Національної поліції України, посадові особи, відповідальні за процедуру встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, інспектори контролю умов праці, представники громадських організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми, було досягнуто основної мети: напрацьовано спільні заходи, спрямовані на запобігання та переслідування торгівлі людьми й експлуатації праці, а також надання своєчасної і дієвої допомоги жертвам такої експлуатації.  

       У робочих групах учасники міжнародної конференції опрацювали питання профілактики, виявлення та реагування на внутрішню торгівлю людьми з метою трудової експлуатації, займалися пошуком ефективних шляхів попередження, виявлення та реагування на залучення іноземних громадян в торгівлю людьми з метою трудової експлуатації в Україні.