Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

У Рівному судді, адвокати, правоохоронці ділилися досвідом розгляду кримінальних проваджень на підставі угод

17 липня 2017, 10:47

            14 липня відбувся семінар, участь у якому взяли судді, адвокати, працівники прокуратури та слідчі, помічники суддів й адвокатів Рівненської, Волинської та Житомирської областей. Одним із модераторів заходу запрошено секретаря судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Валентину Щепоткіну. Такий спільний семінар в Україні організовано вперше, його мета — єдине розуміння питань і узгодженість у підготовці та розгляді кримінальних проваджень на підставі угод.

            З вітальними промовами до присутніх звернулися адвокат, голова Ради адвокатів Рівненської області, член Вищої кваліфікційної комісії суддів України Павло Луцюк, суддя ВССУ Валентина Щепоткіна, Голова Апеляційного суду Рівненської області Олег Полюхович, заступник прокурора Рівненської області Олег Василів, заступник начальника Головного управління поліції у Рівненській області Олександр Панасюк. Спікери наголосили на тому, що така зустріч актуальна для кожного професійного учасника судового розгляду, який зацікавлений у дотриманні законності й принципу верховенства права.

            Детально про основні зміни у кримінальному процесуальному законодавстві України, імплементацію нового Кримінального процесуального кодексу розповіла суддя, секретар судової палати у кримінальних справах ВССУ Валентина Щепоткіна, звернувши увагу присутніх як на позитивні здобутки, так і на окремі проблемні моменти.

Учасники семінару подискутували на тему кримінальних проваджень на підставі угод. Валентина Щепоткіна зазначила, що аналіз судової практики щодо кримінальних проваджень на підставі угод дозволив виявити існування численних проблем, пов’язаних із застосуванням норм процесуального та матеріального права при ухваленні відповідної категорії обвинувальних вироків.

            Про правові наслідки за порушення підсудності розповів голова Ради адвокатів Рівненської області Павло Луцюк.  

            Голова Апеляційного суду Рівненської області Олег Полюхович увагу учасників семінару зосередив на аспектах судового контролю при проведенні негласних слідчих (розшукових) дій, зупинився на сукупності організаційних, практичних прийомів, які дозволяють у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, проводити такі дії.

        — Питання щодо практичного застосування інституту угод у кримінальному провадженні є надзвичайно актуальним. Погодьтесь, воно потребує подальшого вивчення та напрацювання єдиної практики, що може бути використана у процесі законодавчих ініціатив, —  резюмував Олег Іванович.