flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді судових палат у цивільних справах апеляційних судів завершили підготовку в НШСУ

25 березня 2024, 09:55

18–22 березня 2024 року Національна школа суддів України провела підготовку для підтримання кваліфікації суддів судових палат у цивільних справах апеляційних судів. Навчальну програму опанували заступник голови Рівненського апеляційного суду Степан Шимків та суддя Сергій Боймиструк.

Як повідомляє сайт НШСУ, навчання відкрив начальник відділу підготовки суддів Національної школи суддів України Іван Балаклицький.

Тижнева підготовка суддів розпочалася з лекції судді Верховного Суду у Касаційному цивільному суді, кандидата юридичних наук Ірини Воробйової щодо актуальної практики Верховного Суду з питань розгляду сімейних спорів в умовах воєнного стану.

Упродовж п’яти днів з актуальними темами перед суддями виступили: судді Верховного Суду у Касаційному цивільному суді Алла Олійник, Олена Білоконь, Дмитро Гудима, Руслан Лідовець, Євгеній Краснощоков, Євген Синельников, член Вищої ради правосуддя Сергій Бурлаков, суддя Вищого антикорупційного суду Інна Білоус, директор Київського міжнародного судово-експертного інституту психологічної експертизи і досліджень на поліграфі, судовий експерт, кандидат психологічних наук, доцент, поліграфолог Олег Назаров, заступник начальника відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Національної школи суддів України, доктор психологічних наук, доцент Андрій Маслюк, доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук Наталія Ахтирська, суддя Харківського апеляційного суду, доктор філософії в галузі права Віктор Яцина, професор кафедри цивільного права та процесу Харківського національного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Олександр Кухарєв, адвокат, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб (2014–2018) Жанна Лук’яненко, доцент кафедри цивільного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член Науково-консультативної ради при Верховному Суді, кандидат  юридичних наук Олег Печений.

Про актуальні рішення в цивільному судочинстві та практику Європейського суду з прав людини поінформувала Жанна Лук’яненко.

Про особливості розгляду цивільних справ про відшкодування шкоди, завданої внаслідок збройної агресії рф проти України розповів Віктор Яцина.

Щодо сучасних тенденцій спорів про визнання заповітів недійсними розповів Олександр Кухарєв.

Сергій Бурлаков поінформував про практику розгляду справ щодо спорів, що випливають із правочинів.

Тему окремих аспектів розгляду цивільних справ про встановлення юридичних фактів під час дії воєнного стану розкрила Олена Білоконь.

Алла Олійник поінформувала про верховенство права як основу цивільного судочинства в умовах воєнного стану.

Також учасники розглянули актуальну тему ефективних способів захисту прав власників і користувачів земельних ділянок (актуальна практика Великої Палати Верховного Суду), яку розкрив Дмитро Гудима.

Поглибили та оновили знання щодо застосування антикорупційного законодавства та декларування в умовах воєнного стану судді змогли під час виступу Інни Білоус.

Андрій Маслюк провів лекцію стосовно впливу стресу та розвитку життєстійкості особистості.

Була розглянута й актуальна тема щодо інформаційно-психологічної безпеки як частини національної безпеки України та методів розпізнавання і захисту від дезінформації, з якою виступила Наталія Ахтирська.

Лекцію з питань проведення судово-психологічної експертизи у цивільному процесі у справах щодо відшкодування моральної шкоди прочитав Олег Назаров.

З надзвичайно цікавою та корисною лекцією про проблемні аспекти застосування позовної давності у теорії і судовій практиці виступив Олег Печений.

Про окремі аспекти відшкодування моральної шкоди розповів Руслан Лідовець.

Окрім того, відбулося заняття на тему «Захист права власності у спорах, що випливають з кредитних правовідносин. Іпотека», з якою виступив Євгеній Краснощоков.

Щодо правових підстав для скасування рішення суду першої інстанції у спорах про визначення місця проживання дитини та розмежування цієї категорії справ від інших справ поінформував Євген Синельников.

Також під час навчання судді поглибили знання на тренінгу «Гарантії захисту трудових прав: судова практика та новели законодавчого регулювання під час воєнного стану», який модерував суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Максим Ходаківський.

Фото — з сайту Національної школи суддів України