flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Апеляційний суд залишив лучанина, якого підозрюють у незаконному поводженні зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами, під вартою

18 грудня 2023, 16:31

Суд апеляційної інстанції відхилив апеляційну скаргу захисника 37-річного підозрюваного про зміну його підзахисному запобіжного заходу на більш м’який — домашній арешт в нічний час доби. Щоправда, свободу батькові шістьох дітей може гарантувати внесена на спеціальній рахунок застава в розмірі 1,4 мільйона гривень. Її, як альтернативу, визначив слідчий суддя місцевого суду під час розгляду клопотання слідчого про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня Служба безпеки України перекрила нелегальний канал продажу зброї та боєприпасів у прикордонних регіонах України.

Жителя Луцька спецпризначенці затримали під час чергової оперативної закупки неподалік села Катеринівка Сарненського району.

Орган досудового розслідування встановив, що підозрюваний до затримання встиг збути 5 гранат, 4 протитанкові гранатомети, а також гвинтівку, 2 160 патронів калібру 5,45 та реактивну гранату типу РПГ-22. Від нелегального продажу зброєю він заробив майже 86 тис. грн.

Клієнтів підозрюваний підшукував через особисті зв’язки, на зустрічі з покупцями виїжджав на власному автомобілі, зброю і боєприпаси зберігав вдома та в орендованих складських приміщеннях.

Чоловікові повідомили про підозру за ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

3 листопада суд першої інстанції обрав затриманому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, визначивши заставу в розмірі 1 мільйон 400 гривень.

Захисник підозрюваного оскаржив ухвалу слідчого судді до Рівненського апеляційного суду, просив її скасувати та обрати його підзахисному більш м’який запобіжний, який дозволить забезпечувати багатодітну родину, — домашній арешт у нічний час доби.  Запевняв колегію суддів у відсутності ризиків, передбачених статтею 177 Кримінального процесуального кодексу України, а також в добросовісному виконанні підозрюваним процесуальних обов’язків.

Вимоги апеляційної скарги захисника підозрюваного заперечив прокурор, наполягаючи на залишенні оскаржуваної ухвали слідчого судді місцевого суду без змін. Увагу колегії суддів він звернув на те, що особа підозрюється у вчиненні тяжкого злочину шляхом незаконного зберігання і збуту значної кількості зброї в період воєнного стану, що становить підвищену суспільну небезпеку. Також зазначив, що підозрюваний — багатодітний батько, а відтак обмеження воєнного стану щодо виїзду чоловікам призовного віку за кордон його не стосуються. Більше того, проживає він у прикордонному регіоні, а тому існує ризик переховування підозрюваного від органу досудового розслідування та суду. Крім того, на волі чоловік може знищити, сховати або спотворити будь-яку з речей, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а також впливати на свідків, вчинити інше кримінальне правопорушення.

Заслухавши всіх учасників судового розгляду, Рівненський апеляційний суд відхилив апеляційні вимоги захисника підозрюваного та залишив оскаржувану ухвалу слідчого судді місцевого суду без змін, вважаючи її законною та обґрунтованою.

Оскільки діятиме ухвала до 1 січня 2024 року, то шестеро дітей підозрюваного у незаконному поводженні зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами, Різдво і Новий рік зустрічатимуть без батька.     

Фото — правоохоронних органів Рівненщини