Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
За співпрацю з державою-агресором місцевий суд визнав його винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України, та призначив покарання у виді 10 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування, пов’язаних із освітньою, культурною та спортивною діяльністю населення строком 15 років та з конфіскацією майна.
Вирок суду першої інстанції в апеляційному порядку оскаржив захисник обвинуваченого Олександра Кельша, просив суд його скасувати, справу закрити, а його підзахисного — виправдати.
Підставою для такого рішення Рівненського апеляційного суду, на думку захисника, є недоведеність вини обвинуваченого, а також відсутність належних та допустимих доказів, які б підтверджували добровільність співпраці його підзахисного з окупаційною владою російської федерації.
Проти задоволення апеляційної скарги захисника виступив прокурор, вказував на законність та обґрунтованість оскаржуваного вироку, а також додав, що наявні в матеріалах справи докази, у тому числі й відеозаписи, підтверджують добровільність співпраці обвинуваченого з окупаційною владою держави-агресора, його наміри й міркування щодо розвитку довіреного напрямку державного управління у тимчасово окупованому Старобільську Луганської області.
Рівненський апеляційний суд відмовив захисникові обвинуваченого у задоволенні апеляційних вимог та залишив вирок місцевого суду без змін.
Приймаючи таке рішення, апеляційний суд взяв до уваги усі обставини справи та наявні докази, зібрані в ході досудового розслідування. Вони підтверджують, що 66-річний Олександр Кельш, уродженець російської федерації, який зареєстрований та проживає у Старобільську Луганської області, маючи умисел на зайняття посади в окупаційній владі міста Старобільськ вступив у злочинну змову з окупаційними військами російської федерації та представниками так званої луганської народної республіки й погодився на зайняття посади начальникаа відділу культури, молоді та спорту в адміністративному органі окупаційної влади в місті Старобільську.
За колабораційну діяльність він повинен понести найсуворіше покарання, передбачене санкцією ч.5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України, а саме — позбавлення волі на строк 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років та з конфіскацією майна.