flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Володимир Гуржи, керівник прес-офісу Вищої ради правосуддя: «Коли ви не говорите — говорять за вас»

06 лютого 2025, 14:37

Комунікаційники судів завершили чотириденне онлайнове навчання за стандартизованою програмою Національної школи суддів України. Підготували та провели підготовку працівників апаратів судів, відповідальних за взаємодію з масмедіа та організацію просвітницьких заходів, викладачі Львівського, Дніпровського, Одеського, Харківського регіональних відділень та Навчальний центр підготовки НШСУ. З-поміж інших слухачів підвищувала рівень кваліфікації і прессекретарка Рівненського апеляційного суду Олена Кузменко.

За час навчання вдалося охопити найважливіші теми, що стосуються комунікації національних судів із масмедіа та громадськістю, а також інші, не менш важливі, аспекти діяльності судової влади, які у взаємодії роблять суди ще більш відкритими і доступними.

Так, Андрій Потапенко, суддя Ржищевського міського суду Київської області, голова Комітету Ради суддів України з питань співпраці зі ЗМІ, державними та недержавними органами та організаціями, доктор філософії у галузі «Право», програму підготовки прессекретарів розпочав із теми про діяльність органів та установ системи правосуддя, розповів про основні напрями роботи Комітету Ради суддів України з питань співпраці зі ЗМІ, державними та недержавними органами та організаціями.

Суддя-спікер Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Анна Мостецька розкрила тему про методи боротьби з недостовірною інформацією, які полягають у необхідності швидкого реагування, акцентувавши увагу на способах ефективного спростування фейків, дезінформації, розв’язання кризових ситуацій у судах  

Ігор Лисак, суддя-спікер Чернівецького апеляційного суду, презентував лекцію, що стосується  правил поведінки журналістів у залі судового засідання та приміщенні суду, обов’язків прессекретаря щодо забезпечення відкритості суду та організації медіасупроводу під час розгляду резонансних справ.

Суддя  Вищого адміністративного суду України у відставці, кандидат юридичних наук, тренер Національної школи суддів України Олександр Ситников опрацював із комунікаційниками судів основи риторики, ораторської майстерності та мистецтво публічного виступу.

В’ячеслав Канаевький, суддя, голова Нововоронцовського районного суду Херсонської області, у своєму виступі зупинився на правовому регулюванні конфлікту інтересів у сфері правосуддя; законодавчих обмеженнях для суб’єктів, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а також відповідальності за порушення антикорупційного законодавства.

Завідувач сектора взаємодії з масмедіа (пресслужба) відділу забезпечення діяльності голови суду та його заступника Сьомого апеляційного адміністративного суду Інга Гаврилюк поділилася досвідом формування позитивного іміджу судової установи: проведення просвітницької діяльності та ведення сторінок суду у соціальних мережах.

Володимир Гуржи, керівник прес-офісу Вищої ради правосуддя, опрацював із прессекретарями судів дві важливі теми, одна з яких стосуються підвищення авторитету судової влади та підвищення рівня довіри громадськості до суду, інша — побудови комунікативної мережі в суді.  

Заступниця керівника апарату Хмельницького окружного адміністративного суду Олена Розумняк навчала ефективного управління часом (тайм-менеджмент), а Оксана Лисенко розповіла про комунікаційну команду суду і правила адміністрування та постійного оновлення інформації на вебсайті суду. 

Ліза Тимошенко, заступниця декана факультету права, публічного управління і менеджменту Вінницького державного педагогічного університету, доктор філософії в  галузі «Право», висвітлила тему правового забезпечення використання Штучного інтелекту в сфері судочинства.

Про спілкування без конфліктів, а також вікові та гендерні особливості спілкування, стратегію поведінки при спілкуванні, проблемні питання, особливості  спілкування телефоном розповіла Віра Олійник, суддя, Нововоронцовського районного суду Херсонської області.

Насамкінець тему про гендерні аспекти у роботі суду розкрив суддя Першотравневого районного суду міста Чернівці Євген Нестеренко, а  Юлія Боброва, суддя Біловодського районного суду Луганської області, докторка юридичних наук, доцент, доцент Ужгородського національного університету, опрацювала зі слухачами тему про доступ до правосуддя під час воєнного стану, забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.