Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Тривало онлайнове навчання упродовж чотирьох днів. Участь в освітньому заході взяли працівники відділів Рівненського апеляційного суду Валентина Заєць, Тетяна Сеньків, Жанна Главацька та Іванна Мандрійчук.
Розпочався освітній процес із теми про доступ до правосуддя під час воєнного стану та забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, яку розкрила суддя Біловодського районного суду Луганської області, докторка юридичних наук, доцент, доцент Ужгородського національного університету Юлія Боброва.
Євген Нестеренко, суддя Першотравневого районного суду міста Чернівці, виступив із презентаціями про гендерні аспекти у роботі суду та про особливості виконання постанов суду у справах про адміністративні правопорушення в умовах воєнного стану, методику роботи консультанта суду в частині звернення судових рішень до виконання.
Про процедуру відновлення втраченого судового провадження в умовах воєнного стану слухачам розповів Андрій Левченко, суддя Валківського районного суду Харківської області, кандидат юридичних наук.
Яна Усенко, начальник відділу з питань персоналу управління з організаційного забезпечення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, увагу працівників апаратів судів зосередила на етичних основах судової діяльності та професійній етиці, правилах поведінки працівника суду, затверджених рішенням Ради суддів України № 72 від 24.12.2020, дрескоді та інструментарії доступу до професійного розвитку державного службовця у воєнний час.
Про виконавче провадження як завершальну стадію судового процесу, правила оформлення виконавчих документів і порядок виправлення описок та/або помилок у виконавчих документах розповіла суддя Яворівського районного суду Львівської області Ірина Карпин.
Віра Олійник, суддя Нововоронцовського районного суду Херсонської області, презентувала лекцію, що стосувалася стягнення судового збору, уточнення реквізитів рахунка для сплати судового збору; розмежування заяв майнового та немайнового характеру; порядку проведення перевірки зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України; порядку компенсації судових витрат стороні судового провадження; повернення судового збору та сплати судового збору при подачі позовних заяв через підсистему «Електронний суд».
Ганна Борисенко, головний спеціаліст Дзержинського районного суду міста Харкова, у своєму виступі зосередилася на порядку прийняття та розгляду звернень громадян, здійсненні контролю за їх розглядом; розмежуванні звернень та запитів відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про доступ до публічної інформації»; відмові у задоволенні вимог, викладених у заяві осіб, які звертаються до суду за інформацією; наданні відповіді на звернення громадян та інформаційні запити громадським діячам організації роботи суду з питань прийняття та розгляду депутатських звернень, адвокатських запитів та здійснення контролю за їхнім розглядом.
Як діяти працівникам суду під час пошкодження учасниками судового розгляду судових справ, майна суду, способах для усунення наслідків завданих збитків, діях для забезпечення відновлення матеріальних та оборотних цінностей навчала помічник судді Приморського районного суду міста Одеси, кандидатка юридичних наук Ольга Лещенко.
Валентина Маліновська, суддя Шевченківського районного суду міста Києва, розповіла про проходження публічної (державної) служби в умовах воєнного стану, а Ганна Майна, суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області, доктор філософії в галузі «Право», про уніфіковану систему організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163:2020).
Владислав Худик, керівник апарату Дзержинського районного суду міста Харкова, роз’яснив слухачам особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями, розповів про види протоколів авторозподілу та про алгоритм дій працівника суду у разі відсутності документів у матеріалах електронної справи.
Наступна лекція з теми «Державні службовці – викривачі корупції: національне законодавство і практика ЄСПЛ», була презентована Ольгою Гідою, суддею Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Насамкінець освітнього процесу Ольга Дурач, суддя, голова Великоновосілківського районного суду Донецької області, увагу присутніх зосередила на особливостях впровадження інформаційних технологій в умовах воєнного стану та можливостях використання сучасних засобів зв’язку для належної організації на дистанційній формі роботи суду.