Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддя Рівненського апеляційного суду Тетяна Збитковська долучилась до обговорень цієї актуальної для сьогодення теми під час семінару, що відбувся у Львівському регіональному відділенні Національної школи суддів України за участі суддів апеляційних та місцевих загальних судів, викладачів, правозахисників.
Тема семінару — «Обмежувальні заходи, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство: перспективи розвитку». Мета проведення — обговорення у колі фахівців перспектив застосування інституту обмежувальних заходів не лише в контексті норми права і процесу, а й із врахуванням психології кривдника.
Під час заходу учасники семінару розглянули психологічні моделі, пов’язані з насильством (з точки зору кривдників), обговорили основні характеристики та особливості кривдників, врахування цих характеристик та особливостей при розгляді справ, пов’язаних із домашнім насильством; опрацювали направлення судом на проходження програми для кривдників при розгляді справ про притягнення до відповідальності за вчинення домашнього насильства.
![]() |
Із суддями спілкувалися директорка департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Наталія Кузяк, заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Галина Федькович, головна спеціалістка відділу сімейної політики управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Наталія Горун, а також керівник громадської організації «Осоння», психолог, психотерапевт Віктор Баландін.
Учасникам семінару організатори продемонстрували діючу в Львівській області програму для кривдників, що містить комплекс заходів, спрямованих на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до власних вчинків та їхніх наслідків.
![]() |
Фото — з сайту Національної школи суддів України