flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Працівники апарату суду апеляційної інстанції завершили підготовку в онлайн додатку SKYPE/ZOOM

29 травня 2020, 15:34

Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України організувало та провело триденну підготовку для працівників місцевих (окружних) та апеляційних судів в онлайн додатку SKYPE/ZOOM. Серед слухачів і головний спеціаліст відділу організаційного та інформаційно-технічного забезпечення діяльності судових палат Рівненського апеляційного суду Жанна Главацька, спеціаліст цього ж відділу — Ірина Лосінець та старший секретар суду Тетяна Марчук.

Ольга Бородійчук, суддя, голова Бродівського районного суду Львівської області, обговорила зі слухачами антикорупційне законодавство: міжнародні стандарти та їх запровадження в Україні; виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції»; політику управління конфліктами інтересів у розумінні Закону України «Про запобігання корупції»; формування антикорупційної культури державних службовців як спосіб протидії корупції; електронне декларування; корупційні прояви: запобігання та відповідальність;  конфлікт інтересів та фінансовий контроль.

Про статус старших секретарів і секретарів місцевих та апеляційних судів, порядок прийому та звільнення з посади старших секретарів та секретарів згідно із Законами України «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», вимоги, що пред’являються до осіб, призначених на посади старших секретарів, секретарів, головних та провідних спеціалістів, умови проходження служби в судах та умови оплати праці, матеріального, соціального та іншого забезпечення, про посадові інструкції старших секретарів та секретарів, забезпечення їх виконання, а також права та обов’язки, що покладаються на старших секретарів та секретарів розповіла Олена Рут, керівник апарату Галицького районного суду м. Львова. Також викладач ознайомила слухачів курсу з формами контролю за направленням рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень

Провідний спеціаліст Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України, сертифікований тренер Тарас Лопушинський розповів слухачам про порядок дій і засоби безпеки у разі виникнення надзвичайної ситуації і загрози збройного нападу.

Олена Кальбус,  спеціаліст по соціальній роботі Громадської організації  «Центр «Жіночі перспективи», обговорила із представниками судів вплив конфліктних ситуацій на ефективність роботи колективу суду. А Марія Коник, заступник начальника Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області, увагу слухачів дистанційного навчання зосередила на дисциплінарній відповідальності працівників апарату суду, підставах та видах дисциплінарних стягнень.

Про ґендерні аспекти в організації роботи суду розповіла інша представниця цього Центру — Марта Чумало.  

Не менш цікавим стало вивчення тем щодо організації роботи суду з питань виконання Закону України «Про звернення громадян», реєстрацію, облік та здійснення контролю за виконанням звернень громадян; складання аналітичної довідки; порядку та строків зберігання;  специфіці розгляду звернень громадян в суді; розмежування звернень та запитів відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та Закону України «Про доступ до публічної інформації»; забезпечення доступу громадськості до рішень суду; організації особистого прийому громадян в суді; надання інформації учасникам судового розгляду у справі та стороннім особам при зверненні особисто і по телефону. Висвітлила їх Олена Захарчук, провідний спеціаліст відділу кодифікації, статзвітності та узагальнення судової практики  Львівського апеляційного суду

Оксана Підгайна, керівник  апарату Волинського апеляційного суду, розповіла слухачам  про управління персоналом, мотивацію, етику і корпоративну культуру.

Тему основ тайм-менеджменту, методику оптимізації робочого часу; побудову стратегію кар’єрного зростання та саморозвитку; запобігання ефекту професійного вигорання висвітлила Олена Кульбас.

Надія Дзендзюра, доцент кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДЗВНЗ «Університет банківської справи», кандидат філологічних наук, доцент, попрактикувалися з працівники апаратів судів в українському правописі при складанні проектів судових документів.

Завершився навчальний курс пунктуаційно-орфографічним практикумом.