Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Рівненському апеляційному суді відбувся розгляд апеляційної скарги громадянина М. на рішення місцевого суду, яким відмовлено М. у задоволенні його позову про визнання права власності на нерухоме майно.
25 вересня 2013 року товарною біржею були проведені електронні торги. Предметом яких було нерухоме майно: земельна ділянка та житловий будинок.
Замовником торгів був ліквідатор суб’єкта підприємницької діяльності Щ. - Т. Переможцем цих торгів було визначено громадянина М.. Ціна, запропонована переможцем аукціону, становила 26 380, 19 грн.
З метою реєстрації права власності на придбане майно М. звернувся до приватного нотаріуса, який постановою відмовив переможцю торгів, у зв’язку з неподанням правовстановлюючих документів, що підтверджували б право власності попереднього власника на нерухоме майна, а також у зв’язку з тим, що два об’єкти нерухомого майна включені в лот на проведення відкритих електронних торгів, які було проведено за однією ціною.
У грудні 2019 року громадянин М. звернувся до суду з позовною заявою до Щ. про визнання права власності на нерухоме майно. У позовній заяві просив припинити право приватної власності Щ. на нерухоме майно: земельну ділянку та житловий будинок.
03 березня 2020 року Демидівський районний суд відмовив М. у задоволенні його позову.
Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, громадянин М. оскаржив його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі покликався на те, що усунути зазначені нотаріусом недоліки він можливості не має, оскільки правовстановлюючі документи про право власності попереднього власника в нього були відсутні, а процедура внесення змін до протоколу електронних торгів, діючим законодавством на час їх проведення, не передбачена. Просив скасувати судове рішення та ухвалити нове, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Акт про передання права власності на куплене нерухоме майно разом із протоколом про проведення аукціону не пізніше трьох робочих днів після повної сплати переможцем запропонованої ним ціни передається нотаріусу, а копії акта не пізніше наступного дня разом із відомостями про нотаріуса надсилаються покупцю, замовнику аукціону та продавцю. За невчасне передання акта нотаріусу організатор торгів сплачує покупцю пеню у розмірі 0,5 відсотка на день від ціни продажу за період прострочення.
Свідоцтво про придбання майна на аукціоні видається нотаріусом на підставі акта про передання права власності на придбане майно, що підписується сторонами, та протоколу про проведення аукціону, складеного організатором аукціону.
Залишаючи рішення місцевого суду без змін, а апеляційну скаргу М. — без задоволення, суд апеляційної інстанції виходив з того, що існує визначений порядок оформлення права власності після придбання нерухомого майна на аукціоні і він не визначає можливість такого оформлення на підставі рішення суду. Такий порядок позивачем дотриманий не був.
Постанову приватного нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про придбання майна на аукціоні позивач не оскаржував (але не позбавлений такого права), не вчиняв інших дій щодо оскарження торгів та документів, якщо вони були оформлені неправильно.
Доказів, які б свідчили протилежне матеріали справи не містять, позивачем не надані та судом не здобуто.