Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
А також види експертиз, особливості їх призначення та проведення, ефективні шляхи з пошуку порозуміння під час проведення судово-психіатричної експертизи. Про це все та інші актуальні теми йшлося під час семінару для суддів апеляційних та місцевих загальних судів з теми «Судова експертиза як складова доказової бази судочинства», організованому Львівським регіональним відділенням Національної школи суддів України та проведеному в онлайн додатку ZOOM.
У навчанні взяли участь судді Рівненського апеляційного суду Надія Ковальчук та Святослав Гладкий, які долучились до дискусії, оскільки мають багаторічний суддівський досвід, у тому числі й в галузі призначення, дослідження судових експертиз та застосування їх під час розгляду справ.
Розпочав семінар завідуючий відділенням судово-психіатричної експертизи Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» Володимир Гуцал, розкривши тему з історії розвитку судової психіатрії на території України та обговоривши зі слухачами проблеми порозуміння під час проведення судово-психіатричної експертизи.
Наступною темою для обговорення стала судово-психологічна та комплексна психолого-психіатрична експертиза щодо малолітніх дітей та підлітків, особливості якої розкрила Зоряна Кошулинська, керівник психологічної служби ДОЗ ЛОДА, судовий експерт-психолог.
Лариса Зуєва, суддя П’ятого апеляційного адміністративного суду, кандидат юридичних наук, доктор педагогічних наук, у ході інтерактивної лекції розкрила тему дисциплінарної відповідальності судового експерта з огляду на новели законодавства та судову практику.
Про аналіз висновків експертизи судом учасникам семінару розповів Член Науково-консультативної ради при Верховному Суді, заслужений юрист України, доктор юридичних наук Павло Луцюк. А завідувач лабораторії почеркознавчих та технічних досліджень документів Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Олена Савчук увагу присутніх зосередила на основних завданнях почеркознавчої експертизи.
Обговорили викладачі і судді із завідувачем Лабораторії товарознавчих та економічних досліджень Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Остапом Кудлатим поняття, головні завдання та особливості проведення товарознавчої експертизи, а з Іваном Струком, завідувачем Лабораторії досліджень об’єктів інформаційних технологій та інтелектуальної власності Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз — експертизу об’єктів інтелектуальної власності.
Завдання експертизи матеріалів, речовин та виробів стали наступною темою семінару. Її слухачам висвітлив Ростислав Дем’янчук, завідувач Лабораторії досліджень матеріалів, речовин та виробів Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Уляна Телюк, судовий експерт Лабораторії товарознавчих та економічних досліджень Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, розповіла про особливості призначення та проведення інженерно-екологічної експертизи
Жваву дискусію серед слухачів викликала тема судової експертизи, пов’язаної з дорожньо-транспортною подією (ДТП), яку підтримав та розвинув Володимир Бутрин, судовий експерт Лабораторії автотехнічних досліджень Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Завершальними у цьому пізнавальному семінарі стали ще дві важливі теми, які згодяться суддям у їх професійній діяльності. Це «Поняття, особливості та завдання будівельно-технічної та земельно-технічної експертиз» і «Судові експертизи у медичних справах: правова оцінка». Першу висвітлив Ігор Малетич, судовий експерт Лабораторії будівельно-, та земельно-технічних досліджень Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, другу — Ірина Сенюта, завідувач кафедри медичного права ЛНМУ ім. Данила Галицького, голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, доктор юридичних наук, доцент.