flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Негласні слідчі розшукові дії як предмет судового розгляду

20 квітня 2021, 12:41

Про цей різновид слідчих дій, а також проблеми допустимості доказів, отриманих під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій (далі — НСРД) через призму розсекречення документів НСРД та відкриття їх іншій стороні розповів учасникам ХІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми правотворення  в сучасній Україні»  Голова Рівненського апеляційного суду, кандидат юридичних наук Олег Полюхович.

Судді Рівненського апеляційного суду беруть активну участь в освітньому та науковому житті навчальних закладів усіх рівнів акредитації Рівненщини. Сьогодні доповідачем на ХІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні», яка відбувається в режимі он-лайн на базі Рівненського інституту Київського університету права Національної академії наук України, є голова Рівненського апеляційного суду Олег Полюхович.  

Олег Іванович побажав учасникам конференції — науково-педагогічним працівникам навчальних закладів, аспірантам та здобувачам, студентам, юристам-практикам не лише обмінятись досвідом вітчизняного правотворення, але й відшукати шляхи вирішення існуючих проблем у цій галузі,  узагальнивши досвід науковців і теоретиків.

— Безпосередньою точкою дотику судово-контрольної діяльності слідчого судді та функції правосуддя є питання дотримання прав і свобод людини під час збирання доказової інформації під час досудового розслідування (що покладається на слідчого суддю), — зауважив Олег Полюхович у своєму виступі. — Це є запорукою допустимості отриманих відомостей у ході судового розгляду, що має першочергове значення для суду, який вирішує питання доведеності обвинувачення.

                                              

— Негласні слідчі розшукові дії, не зважаючи на специфіку, все ж залишаються різновидом слідчих дій, основною метою яких є збирання доказової інформації, що в подальшому стане предметом судового розгляду, — продовжив доповідач. — В умовах дії засад змагальності кримінального процесу, і для мене, як для судді Рівненського апеляційного суду, й інших суддів, це має першочергове значення, оскільки сторони звертаються до суду за справедливим рішенням, тому й докази, здобуті в результаті проведення негласних слідчих дій, повинні бути належними і здобутими без порушення права людини на таємницю спілкування й особистого життя.

Учасники заходу свою увагу зосередили й на інших важливих темах, які посприяють досягненню основної цілі конференції — обговорення актуальних теоретичних та практичних проблем вітчизняного правотворення.