flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Олександр Сасевич: «Кожен громадянин має право на отримання інформації про діяльність суду»

28 квітня 2021, 15:13

Таку думку під час семінару «Взаємодія між суддями та журналістами», організованого Проектом Ради Європи «Правова освіта у галузі свободи слова в Україні» спільно з Національною школою суддів України для суддів-спікерів та пресслужб судів, озвучив Олександр Сасевич, суддя-спікер Львівського окружного адміністративного суду, член Ради суддів України. А також зауважив, що думка громадян про суди формується  саме в місцевих та апеляційних судах.

Цей комунікаційний майданчик об’єднав кращих спікерів у галузі налагодження співпраці і взаємодії судів та представників мас-медіа. Під час зустрічі учасники виокремили шляхи ефективної взаємодії й формування зворотнього зв’язку судів із засобами масової інформації, які сприятимуть донесенню до громадськості об’єктивних повідомлень про діяльність судів із дотриманням високих європейських стандартів та принципів свободи слова і верховенства права.

Серед слухачів семінару — суддя-спікер Рівненського апеляційного суду Тетяна Збитковська та пресслужба суду, серед доповідачів — найкращі міжнародні та вітчизняні експерти й фахівці ефективної комунікації: Патрік Пенінкс, голова Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи; Павло Пушкар, голова відділу Департаменту виконання судових рішень Європейського суду з прав людини; Дмитро Гудима, суддя Великої Палати Верховного Суду; Олександр Сасевич; Людмила Опришко, адвокатеса, експертка з медіа права; Девід Мир, адвокат та колишній заступник судді, Норвегія; Ольга Юркова, медіа експертка, адвокатеса.

На думку і доповідачів, і слухачів, в Україні зростає потреба у побудові продуктивних відносин на основі професійних та етичних стандартів. Засвоєння та розповсюдження правдивої та такої, що ґрунтується на об’єктивних фактах, інформації про розгляд справ судами та діяльність судів, сприяє здоровим суспільним відносинам, незалежності та неупередженості судової діяльності. І незважаючи на ситуаційні незручності, вільна преса та незалежна судова влада повинні співпрацювати для розвитку суспільства, що були б відданими принципу верховенства права.

З огляду на сказане вище, шлях наш повинен бути лише вперед. Ми продовжуватимемо  професійно висвітлювати інформацію про діяльність суду, розгляд справ, що викликають широкий суспільний інтерес, а також оперативно і якісно реагуватимемо на критику і неправдиву інформацію журналістів та інших суб’єктів ЗМІ.