flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Колектив Рівненського апеляційного суду шанує традиції рідного народу

20 травня 2021, 11:03

Підготовка до 15 ювілейного Всесвітнього дня вишиванки тривала кілька днів поспіль. Судді та працівники апарату суду не просто одягнулись в ошатне автентичне вбрання у святковий для всієї країни день, ми у прямому сенсі вишили поблизу будівлі суду бруківку, а також облаштували фото-зону з рушників, вишитих у різних техніках, які залишили нам бабусі, та які власноруч створили працівниці суду.     

День вишиванки – свято відносно молоде, відзначати його почали у 2006 році за ініціативи студентки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.


Ми вміємо берегти споконвічні традиції і з любов’ю передаємо їх нашим нащадкам, які у свій час отримали у спадок від старшого покоління.І, без сумніву, гардероб кожного українця нині налічує не одне вбрання, прикрашене вишивкою, яка є своєрідним унікальним кодом українського етносу, що лиш підтверджує істину про те, що ми, українці, особливі й пишаємось, що народились у державі, де цінуються незалежність, працьовитість, добро, краса, відданість і справедливість.   

Ми — нація, сформована в століттях боротьби за незалежність, за право жити в суверенній державі, розмовляти рідною мовою і кожного дня дбати про зміцнення державності.

Тому до підготовки ювілейного Всесвітнього дня вишиванки долучились не лише судді, працівники апарату суду, а й практиканти, які наразі проходять практику в Рівненському апеляційному суді. І сьогодні студенти разом з нами взяли участь у всеукраїнському флешмобі та прийшли до суду у вишиванках. 

Цікаві факти про українську вишиванку з мережі Інтернет

Українська вишиванка має дуже давнє походження. Як свідчать багато досліджень, вбрання із вишивкою створювали ще до VI ст.

Спочатку вишиванки були не просто одягом, а таким собі оберегом для їхніх власників від зла. Тому узори наносили на рукави, коміри і поділ сорочок.

Нині найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору. Вишиванки чорного кольору у давнину було прийнято одягати лише чоловікам.

Кожен регіон України має свою техніку вишивання, деталі та тематику орнаменту і традиційні кольори вишиванки. На Рівненщині шили нескладні прямі та ламані лінії, ромби, восьмикутні зірки, які повторювали один за одним по декілька разів. Використовували зазвичай «занизування», чітко вишиті лінії, що робило вироби схожими на узорне ткацтво. Улюбленими орнаментами були також рослинні (виноград, терен). Основним кольором вишивок цього регіону був червоний, до якого інколи додавались чорний або синій.

Загалом в Україні є близько сотні різних вишивальних технік. Серед найвідоміших – хрестик, гладь, низь, мереження, бігунець, плетіння.