Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Це основний меседж і запорука успіху у будь-яких починаннях й досягненні відмінного результату, на думку викладачки Національної школи суддів України. І це лиш одне із професійних правил для комунікаційних команд судів, які дозволять попередити кризову ситуацію в судовій установі, а в разі виникнення — швидко її вирішити.
Сьогодні завершилась чотириденна онлайн-підготовка та підвищення рівня кваліфікації за стандартною програмою спеціалістів із забезпечення зв’язків зі ЗМІ (прес-секретарів) місцевих та апеляційних судів у програмі «Zoom», організована та проведена Львівським регіональним відділенням Національної школи суддів України.
Особливу увагу під час навчання викладачі і слухачі приділили адмініструванню й постійному оновленню інформації на вебсайті суду; написанню новин, виходячи із запитів суспільства; підготовці і написанню пресрелізу і пресанонсу; підготовці PR-текстів. Викладачка Національної школи суддів України, експертка з комунікацій, членкиня Національної спілки журналістів Ольга Давид, крім обговорення згаданих вище тем, навчала слухачів висвітленню судами інформації про розгляд справ, що мають резонансний характер на вебсторінці суду; забезпеченню розвитку інформаційних зв’язків між судом та відвідувачами суду, органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями, представниками ЗМІ, що слугує беззаперечним засобом формування об’єктивної громадської думки про діяльність суду.
Слухачі, крім того, обговорили з Ольгою Давид правовий статус осіб з обмеженими можливостями; загальні поняття про людей з інвалідністю; особливості спілкування працівників апарату суду з особами, які мають інвалідність, зокрема, з вадами зору, слуху, психічними та інтелектуальними розладами; опрацювали уроки особливого етикету; доступність будівель і приміщень судів для людей з обмеженими можливостями та мало мобільних груп населення; обговорили інклюзивний суд і шляхи його розвитку.
Олена Кальбус, спеціалістка по соціальній роботі ГО «Центр «Жіночі перспективи»», розповіла прес-секретарям судів про ефективне управління часом (тайм-менеджмент), планування та досягнення мети, а також основи ефективних комунікацій в професійній діяльності працівників апаратів судів й особливості вирішення конфліктів у професійній діяльності.
З Оксаною Кабиш, головною науковою співробітницею відділу підготовки викладачів (тренерів) НШСУ, кандидаткою філологічних наук, прес-секретарі подискутували про зміни та доповнення в Українському правописі та особливості українського ділового мовлення.
Про концепцію побудови Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, роботу ЄСІТС: модулі «Електронний суд», «Електронне діловодство», «Фіксацію судового засідання технічними засобами» і роботу з електронною справою розповів начальник відділу супроводу онлайн-сервісів Департаменту централізованого адміністрування мереж та системного супроводу Державного підприємства «Інформаційні судові системи» розповів Вадим Коваль.
Іван Павлишин, сертифікований тренер з навчання населення навичкам надання домедичної допомоги розказав і показав як правильно працівниками апарату суду за необхідності надавати домедичну допомогу, як підвищити психологічну готовність до таких випадків і про необхідність залучення випадкових людей для надання допомоги тощо.
Про побудову комунікаційної мережі в суді, комунікаційну стратегію суду та план комунікаційних заходів суду, підвищення обізнаності про діяльність, програми та заходи, які здійснює суд, розповіла Олена Мілієнко, директорка відділу «Вінницький навчальний центр «Національної школи суддів України».
Ганна Щербакова, кандидатка юридичних наук, доцентка, увагу слухачів зосередила на темі: «Учасники процесу в різних видих судочинства. Права та обов’язки осіб, які беруть участь у справі та інших учасників процесу. Представництво. Відвідування судових засідань».
Не менш цікавими та дискусійними стали презентації заступниці начальника Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області Марії Коник про етику працівників апаратів судів: міжнародні стандарти та національне регулювання; етичні основи судової діяльності та професійну етику працівників апарату суду, дрескод, етику спілкування в соціальних мережах. Обговорили слухачі з викладачкою і підстави для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності; види дисциплінарних стягнень та загальні умови їх застосування; дисциплінарну комісію з розгляду дисциплінарних справ та її повноваження.
Насамкінець навчального процесу слухачі ознайомилися із презентаціями Наталії Гуменюк, заступниці керівника апарату Хмельницького апеляційного суду, про порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців системи правосуддя, та Наталії Шайди, прес-секретарки Господарського суду Львівської області, доцентки кафедри теорії і практики журналістики Львівського національного університету ім. І.Франка, кандидатки наук з соціальної комунікації, про стандарти інформаційної діяльності судів в мережі Інтернет; правила висвітлення діяльності судів у соціальних мережах; візуалізації в оформленні вебсторінки суду, про корисний контент, а також організацію судового розгляду, на якому присутні працівники ЗМІ та транслювання судового засідання на радіо і телебаченні.