flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

На що потрібно зважати під час організації бронювання військовозобов’язаних в судах в умовах воєнного стану в Україні

12 травня 2022, 15:16

Онлайнове навчання, організоване спільно Чернівецьким та Львівським регіональними відділеннями Національної школи суддів України, пройшла сьогодні заступник начальника відділу кадрової роботи та управління персоналом Рівненського апеляційного суду Мирослава Коленчук, відповідальна за організацію цього напрямку в суді.

Початок війни та запровадження воєнного стану в Україні внесли корективи в роботу суддів та працівників апаратів національних судів.

Станом на кінець квітня, за даними Офісу Президента України, з Державної судової адміністрації і державних підприємств, що належать до неї, мобілізовано до Збройних сил України 163 особи. З них — 32 судді та 131 працівник апаратів судів органів. Добровольцями сил територіальної оборони виступають 70 осіб. З них 23 судді і 47 працівників апаратів судів.

У мирний час у судах за цим напрямком ведеться відповідна робота, тому врахувавши вимоги воєнного стану в країні, викладачі Національної школи суддів України організували та провели для працівників місцевих загальних та апеляційних судів навчання із залученням профільних спеціалістів. Серед яких — Сергій Каземіров, головний спеціаліст з питань мобілізації роботи Державної судової адміністрації України та Олександр Трачук, начальник відділу військового обліку Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Впродовж семінару учасники обговорили кілька актуальних для сьогодення тем, серед яких — основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в органах судової влади; організація бронювання військовозобов’язаних в судах в умовах воєнного стану в Україні; організація роботи територіального центру комплектування та соціальної підтримки з питань військового обліку та бронювання військовозобов’язаних; перелік питань, які вирішує відповідальний за військових облік та бронювання державного органу з обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки; повноваження органів військового управління щодо керівництва та контролю за станом оборонної та мобілізаційної роботи в судах; порядок звіряння облікових даних особових карток призовників і військовозобов’язаних з обліковими даними обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки; зміни до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку тощо.

Слухачі отримали змогу задати викладачам питання й отримати на них відповіді, подискутувати з приводу проблемних моментів і разом відшукати оптимальні шляхи їх вирішення.