flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Особливості переживання стресових і травмівних ситуацій під час онлайнового навчання обговорили судді та працівники апаратів судів

21 червня 2022, 10:15

До дискусії долучились і працівники апарату Рівненського апеляційного суду: начальник відділу організаційного забезпечення діяльності судової палати з розгляду цивільних справ Ірина Корень та головний спеціаліст цього відділу Мирослава Вегера, начальник відділу організаційного забезпечення діяльності судової палати з розгляду кримінальних справ Світлана Ошурко, начальник відділу документообігу та організаційного забезпечення Марія Боришкевич, спеціаліст відділу інформаційно-аналітичної роботи Ірина Лосінець, секретарі судового засідання Валентина Заєць, Людмила Ковальчук та Лілія Міщук.

За повідомленням сайту Національної школи суддів України, 20 червня 2022 року в Національній школі суддів України співробітники відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів провели семінар для суддів та працівників апаратів судів «Подолання наслідків психотравми: психологічна допомога».

Навчальний захід відкрили заступник начальника відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів, доктор психологічних наук, доцент Андрій Маслюк, заступник директора Дніпровського РВ Володимир Поплавський та директор Одеського РВ Володимир Пироговський.

У виступі Андрій Маслюк відмітив, що в умовах воєнного стану обрана тема є важливою і актуальною для обговорення, тому сьогодні психологічні знання, розуміння того, що відбувається з нами, як переживання стресових і травмівних ситуацій впливають на людину, є важливими. Він акцентував увагу суддів та працівників апаратів судів, що упродовж навчання вони поглиблять знання щодо особливостей перебігу стресових і травматичних ситуацій, їхнього впливу на психіку людини, формування навичок психологічної підтримки та реабілітації. Також ознайомив учасників з правилами роботи та з’ясував їх очікування від навчання.

Модерували роботу семінару і були викладачами (тренерами) Андрій Маслюк та психологиня відділу Анжеліка Фарафонова. Під час презентацій  викладачі (тренери) розкрили важливі моменти щодо особливостей переживання стресових і травмівних ситуацій. Вони обговорили наслідки отриманої психотравми: стадії переживання, самодопомоги при виснаженні, тривалості травмівних подій, а також зупинилися на помилках, які не слід допускати під час спілкування з людиною в стані гострого стресу або втрати. Жваво пройшло опрацювання практичного блоку. Корисними і доречними були рекомендації стосовно надання психологічної допомоги: первинне втручання, самодопомога при панічних атаках, універсальні правила психологічної гігієни на кожен день.  

Спілкування викладачів з суддями та працівниками апаратів судів виявилося цікавим та активним. Учасники поділилися життєвими подіями, складними ситуаціями, власними переживаннями та обмінювалися думками і враженнями. Крім того, суддівська аудиторія отримала корисні рекомендації та обґрунтовані відповіді на запитання.