flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Працівники Рівненського апеляційного суду завершили триденну підготовку в Національній школі суддів України

25 липня 2022, 11:12

20-22 липня 2022 року Вінницький навчальний центр Національної школи суддів України провів підготовку старших секретарів, секретарів, головних і провідних спеціалістів, консультантів місцевих, апеляційних судів, Вищого антикорупційного суду та Верховного Суду. До навчань долучились і працівники Рівненського апеляційного суду: головні спеціалісти відділів Ірина Матвійчук, Лариса Мельник, Ольга Демчук, Мирослава Євчук, секретарі судового засідання Валентина Заєць, Ірина Пиляй, Тетяна Москалик, Інна Загородько, спеціаліст відділу Ірина Лосінець та консультант суду відділу Тетяна Іванюк.

Як повідомляє сайт Національної школи суддів України, відкрив підготовку та ознайомив слухачів із темами, передбаченими навчальною програмою, в. о. директора Вінницького навчального центру Ігор Оніщук.

Підготовка розпочалась із семінару «Подоланння наслідків психотравми: психологічна допомога», який провели начальник відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Ганна Савченко та заступник начальника цього відділу Андрій Маслюк.

Під час семінару викладачі обговорили з учасниками підготовки питання, які сьогодні найбільш актуальні для працівників судів, а саме: особливості переживання стресових і травмівних ситуацій та особливості надання психологічної допомоги постраждалим.

Програмою підготовки також передбачено теми, що стосуються проблемних питань судочинства та організації роботи в апаратах судів під час воєнного стану.

Директор Академії фінансового моніторингу Ростислав Марчук ознайомив учасників із обмеженнями, що поширюються на державних службовців у сфері запобігання корупції, нагадав, що таке конфлікт інтересів та його види, а також розповів про особливості роботи системи електронного декларування та надав учасникам підготовки поради щодо заповнення декларацій і подання повідомлень про зміни в майновому стані.

Головний редактор видання «Держслужбовець» Андрій Мацокін запропонував до вивчення теми щодо ефективного управління часом у роботі працівника апарату суду та методики його оптимізації, а також обговорив зі слухачами тему трудових правовідносин в умовах воєнного стану.

Разом із викладачем Національної школи суддів України Наталією Ахтирською учасники підготовки подискутували про дотримання прав людини в умовах воєнного стану.

Під час виступу провідного наукового співробітника відділу наукових досліджень проблем судочинства та науково-методичного забезпечення суддівської освіти Тетяни Богданевич слухачі дізналися про онлайн-сервіси, що ефективно допомагають правникам у їхній професійній діяльності.

Про інформаційно-телекомунікаційні ресурси судової системи, особливості функціонування ЄСІТС і використання системи відеоконференцзв’язку розповів начальник відділу супроводу онлайн-сервісів Департаменту централізованого адміністрування мереж та системного супроводу ДП «Інформаційні судові системи» Вадим Коваль.

 

Спільно із заступником директора Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України Тетяною Аілінчій працівники апаратів судів розглянули способи забезпечення  безперервної  роботи  суду  в  умовах надзвичайних  ситуацій та в умовах воєнного стану, а також пригадали алгоритм дій у надзвичайних ситуаціях.

Головний консультант відділу юридичного супроводження розгляду конституційних скарг Управління опрацювання конституційних скарг Правового департаменту Секретаріату Конституційного Суду України Макар Марчук  увагу слухачів зосередив на особливостях застосування Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод і практиці Європейського суду з прав людини в національному судочинстві.

Під час підготовки учасники змогли обмінятися досвідом та отримати відповіді на запитання від досвідчених викладачів.