Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Така ціна, а також позбавлення права впродовж року керувати транспортними засобами, загрожує тим, хто сідає за кермо після вживання алкогольних напоїв, наражаючи на небезпеку і себе, й інших учасників дорожнього руху.
Мешканець Дубенського району, на якого працівники поліції склали протокол за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) у квітні цього року, на місці зупинки пройшов огляд і з результатами якого погодився, свою вину почав заперечувати після того, як місцевий суд визнав його винним у керуванні автомобілем «Peugeot Expert» у стані алкогольного сп’яніння та застосував адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією статті, а також позбавив порушника права керувати транспортним засобом впродовж року.
Чоловік звернувся до адвоката, який скерував до Рівненського апеляційного суду апеляційну скаргу. У ній переконував, що його клієнт просто сидів в автомобілі і наміру починати рух не мав. Наполягав на скасуванні оскаржуваної постанови та закритті провадження у справі.
Суд апеляційної інстанції, відхиляючи апеляційну скаргу захисника та залишаючи постанову місцевого суду без змін, взяв до уваги сукупність доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та повністю узгоджуються між собою. Зокрема, протокол про адміністративне правопорушення, акт огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направленням водія на такий огляд до медичного закладу, тест газоаналізатора та відеозапис з нагрудної камери працівника поліції.
Крім того, апеляційний суд, приймаючи таке рішення, звернув увагу на те, що водій погодився з результатами огляду, який зафіксував у його крові 2,43 проміле, оскільки підписав акт огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів без будь-яких зауважень.
Не стали переконливими й твердження апелянта про те, що під час проведення огляду не залучались свідки, оскільки здійснювалась його відеофіксація, що передбачено і відповідає вимогами ст. 266 КУпАП.
Тому водіям, які сідають за кермо напідпитку, варто пам’ятати, що вони наражають на небезпеку себе й інших учасників дорожнього руху. Адміністративне стягнення за такі дії може завдати збитків і вашій фінансовій стабільності, оскільки штраф у розмірі 17 000 гривень — чималий, а в разі надходження справи до примусового виконання постанови суду — сплата штрафу в двократному розмірі.