Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
А також із викладацьким складом Національної школи суддів України вивчили та обговорили інші, не менш важливі для професійного зростання теми під час онлайнового навчання.
6–8 вересня 2022 року Національна школа суддів України проводила підготовку та підвищення рівня кваліфікації секретарів судових засідань місцевих загальних та апеляційних судів у програмі «Zoom». До підвищення кваліфікаційного рівня долучились і працівники апарату Рівненського апеляційного суду Тетяна Сеньків, Анна Мороз та Лілія Міщук.
Як повідомляє сайт Національної школи суддів України, з вітальним словом виступив директор Дніпровського регіонального відділення Володимир Поплавський, який ознайомив із програмою триденної підготовки і викладачами, а також побажав слухачам успіхів в отриманні знань та підвищенні свого професійного рівня.
Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області, докторка філософії в галузі права Ірина Шаповалова розтлумачила основні поняття міжнародного гуманітарного права, зосередивши увагу слухачів на основних поняттях та джерелах МГП.
Про вимоги до проходження державної служби в судах в умовах воєнного стану розповіла директорка відділу «Вінницький навчальний центр», докторка юридичних наук, доцентка Олена Мілієнко.
Головний державний інспектор сектора з питань запобігання та виявлення корупції Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Максим Захаров звернув увагу слухачів на загальні правила заповнення електронних декларацій, ознайомив з вимогами до подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані, надав роз’яснення щодо відповідальності за порушення вимог фінансового контролю в умовах воєнного стану.
Практично значущими і корисними для секретарів судових засідань стали лекції начальника відділу супроводу онлайн–сервісів Департаменту централізованого адміністрування мереж та системного супроводу Державного підприємства «Інформаційні судові системи» Вадима Коваля щодо новел створення технічного запису судового засідання і ведення протоколу (журналу) судового засідання засобами підсистеми відеоконференцзв’язку, фіксації судового процесу за допомогою технічних засобів через електронний кабінет, а також висвітлення проблемних питань обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу.
Завдяки виступу керівника регіональної служби підтримки в Тернопільській області Державного підприємства «Інформаційні судові системи» Миколи Олійника учасники дізналися про фіксування судового засідання засобами іншого програмного забезпечення, а також удосконалили знання щодо роздруківки технічного запису судового засідання.
Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Михайло Зімін надав учасникам практичні поради щодо дотримання правил безпеки працівниками апарату суду під час роботи в мережі Інтернет, а також розповів про основи кібербезпеки в судах.
Псхихологиня відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Анжеліка Фарафонова обговорила з слухачами наслідки отриманої психотравми і надала рекомендації стосовно надання психологічної самодопомоги.
Разом з головною спеціалісткою відділу «Вінницький навчальний центр» Оленою Хавлюк під час лекцій слухачі вдосконалили свої теоретичні знання щодо культури українського ділового мовлення, а під час виконання вправ отримали практичні навички застосування в роботі нової редакції Українського правопису.
Суддя Авдіївського міського суду Донецької області Олена Панченко розповіла про особливості комунікації працівників апаратів судів з особами з інвалідністю, а також залучила слухачів до обговорення дій працівників апаратів судів в умовах надзвичайних ситуацій в судах під час збройної агресії росії проти України.
Начальник департаменту організації безпеки життєдіяльності ГО «Українська служба порятунку», сертифікований тренер з навчання навичкам надання домедичної допомоги Іван Павлишин навчив принципам надання невідкладної допомоги постраждалим при пораненні уламками або внаслідок обстрілу, ознайомить з правилами поведінки під час ураження хімічною зброєю.
Під час підготовки слухачі отримали можливість отримати відповіді на запитання, а також обмінятися досвідом.