Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Місцевий суд заочно засудив, а Рівненський апеляційний суд залишив цей вирок без змін, 53-річну мешканку Донецька Олену М. з позивним Багіра. Жінка за власною ініціативою, з метою участі в злочинній діяльності терористичної організації «Донецька народна республіка», від початку 2017 року, створивши агентурну мережу, зі своїми спільниками збирала інформацію про переміщення підрозділів та військової техніки Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів, задіяних у проведенні АТО та ООС на території Донецької області, і передавала ці дані для військового керівництва незаконної окупаційної влади.
Органи досудового розслідування зібрали та надали до розгляду суду низку незаперечних доказів про те, що Олена М. зі своїми агентами систематично збирала та передавала представникам окупаційної терористичної організації «ДНР» дані про українських військових, спецпризначенців, правоохоронців, їх дислокацію, чисельність, маршрути пересування, проведення військових навчань, бойових злагоджень підрозділів, кількість техніки та просування, що могло завдавати шкоди обороноздатності Української держави та призвести до загибелі мирного населення, військовослужбовців ЗСУ й інших учасників АТО та ООС на території Донецької та Луганської областей.
Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні за підозрою Олени М. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України — за ч.1 ст. 111 та ч.3 ст. 258-3, здійснювалося в порядку спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження на підставі ухвал слідчого судді та місцевого суду.
Обвинувачена, яка мешкає в тимчасово окупованому Донецьку, в судові засідання не з’явилася, хоча й була поінформована про час, дату та місце їх проведення, у тому числі й через газету «Урядовий кур’єр».
Вину своєї підзахисної в Рівненському апеляційному суді заперечував захисник Олени М., який наголосив, що органом досудового розслідування не доведена тотожність обвинуваченої особи та його підзахисної, з якою він також не має можливості зв’язатися і з’ясувати в неї правову позицію щодо висунутих обвинувачень.
Проти задоволення апеляційної скарги захисника Олени М., в якій ішлося про скасування вироку місцевого суду та закриття провадження у справі, виступив прокурор, навівши суду низку доказів, здобутих у ході гласних та негласних оперативного-розшукових заходів, які підтверджують вину донеччанки.
Залишаючи вирок місцевого суду, яким Олену М. визнано винною у вчиненні особливо тяжких злочинів проти держави Україна й призначено покарання за сукупністю злочинів — 13 років позбавлення волі — без змін, та відхиляючи апеляційну скаргу захисника обвинуваченої, суд апеляційної інстанції погодився з висновком місцевого суду про належність, допустимість і достовірність доказів, зібраних органом досудового розслідування, що підтверджують вину обвинуваченої, яка з мотивів особистої неприязні до діючої в Україні влади створила агентурну мережу та вела активну підривну діяльність на території тимчасово окупованої Донеччини, що могла призвести до загибелі людей, руйнування інфраструктури, будівель приватної власності, знищення військової техніки.