Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні до суду апеляційної інстанції завітали студенти першого та третього курсів Навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства та природокористування. Окрім відвідування судових засідань, знайомства з роботою суду в цілому, правил конвоювання підозрюваних та обвинувачених, студенти обговорили із суддею-доповідачем у справі про причини відмови багатодітній апелянтці у наданні житла.
Невеличкий екскурс в історію вулиці Драгоманова, зведення будівлі, що віднесена до культурної пам’ятки Рівного і в якій із 2018 здійснюють судочинство судді Рівненського апеляційного суду, знайомство з основними завданнями і функціями, що поставлені перед суддями та працівниками апарату суду, відвідування кількох засідань, правовий урок із досвідченим суддею. Так сьогодні пройшла кількагодинна зустріч з майбутніми юристами.
У перерві між засіданнями суддя-доповідач у справі Сергій Боймиструк роз’яснив студентам, чому колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду відмовила апелянтці, матері шістьох дітей, в задоволенні її позовних вимог щодо отримання житла.
— Як людина, я розумію, що багатодітна родина потребує покращення житлових умов, збільшення житлової площі в цілому, — звернувся Сергій Васильович до студентів. — Право громадян України на житло закріплено в Конституції України. Воно забезпечується розвитком і охороною всіх видів державного житлового фонду, утворенням ринкової системи житлового забезпечення громадян через приватизацію житла, справедливим розподілом жилої площі під контролем громадськості. Однак судам, зокрема й Рівненському апеляційному суду, не підвідомчі спори з питань обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень, а також інші спори, які вирішуються в порядку Житлового кодексу України та інших нормативно-правових актів, що регулюють житлові відносини в Україні . Тому ми змушені відмовити багатодітній матері у задоволенні її позовних вимог. Простіше кажучи, суд не має повноважень, а тому не може зобов’язати орган самоврядування зводити будинки чи змусити вчиняти інші дії для просування черги на житло, що дозволить поліпшити житлові умови громадян, — завершив Сергій Боймиструк.
Анатолій Гончаров, командир 1 відділення 1 взводу 1 підрозділу охорони Територіального управління Служби судової охорони у Рівненській області, провів студентів до приміщень конвойної служби й розповів як відбувається доставка підозрюваних та обвинувачених, хто її здійснює та які заходи безпеки застосовуються для недопущення спроб втечі. Також додав, що від початку війни конвоювання бійці Національної гвардії України не здійснюють, оскільки задіяні в заходах з оборони держави, а перегляд апеляційних скарг відбувається в режимі відеоконференцзв’язку.