flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

То ж які завдання цивільного захисту стоять перед керівниками підприємств, установ та організацій у воєнний період?

29 листопада 2022, 09:41

Право на кваліфіковане управління та забезпечення виконання завдань функціональними і територіальними підсистемами єдиної системи цивільного захисту, підвищення кваліфікації у сфері цивільного захисту та здобуття досвіду роботи у цій сфері отримали керівники структурних підрозділів місцевих, спеціалізованих та апеляційних судів Рівненської області. Серед них —  керівник апарату Рівненського апеляційного суду Леся Хилевич.

Триденне навчання керівників структурних підрозділів судів Рівненщини організували та онлайново провели викладачі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області.

Працівники Центру ознайомили слухачів з вимогами чинного законодавства у сфері цивільного захисту з організації планування та проведення заходів з цивільного захисту, діями у надзвичайних ситуаціях, структурою та функціями єдиної державної системи цивільного захисту, видами надзвичайних ситуацій, характерних для Рівненської області. Провели, крім того, групові та практичні заняття, передбачені навчальною програмою цієї категорії.

Зокрема, слухачів ознайомили з відповідною документацією, видами навчань, тренувань. Хоча й онлайново, але провели навчання з домедичної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій, а також навчили надавати домедичну допомогу при травмах, кровотечах, отриманих при пораненнях під час артилерійського чи ракетного обстрілу, та як проводити вчасно та грамотно серцево-легеневу реанімацію. Окрему увагу викладачі Центру звернули на безпеку й порядок дій при виявленні вибухонебезпечних предметів та їх різновидах.

У ході навчань слухачі курсу дізналися, які основні правила з евакуації у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій, як діяти при отруєнні небезпечними хімічними речовинами, при вибухові на АЕС чи ураженні ядерною зброєю.

Учасники освітнього процесу ознайомилися з сучасними підходами щодо організації цивільного захисту населення і територій.

Зауважимо, що цільове підвищення кваліфікації з організації і здійснення заходів з питань цивільного захисту керівники структурних підрозділів (управлінь, відділів, секторів) проходять кожні п’ять років, а з початком війни працівники апарату Рівненського апеляційного суду опанували курси з надання домедичної допомоги, навчилися діяти в разі хімічного і ядерного удару, а в разі загрози ракетних ударів — не  нехтувати власною безпекою та перебувати в укриттях.