Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Як правильно вибудувати текст, як не перевантажувати його юридичною термінологією і зробити зрозумілим для читача, як привернути увагу до матеріалу й викликати бажання ним поділитися з дописувачами, як не втратити зміст і викликати зацікавленість до порушеної теми у різних категорій громадян — все це та багато іншого дізналися сьогодні студенти, які мріють стати фаховими журналістами, зокрема, у висвітленні юридичних тем.
Отже, навчальний процес курсу неформальної освіти «Юридична журналістика» на базі Навчально-наукового інституту права при Національному університеті водного господарства та природокористування (далі — НУВГП) стартував у жовтні 2020 року. Відтоді й почалася співпраця суду апеляційної інстанції та освітньої установи ще й за таким вузькопрофільним напрямком.
Сьогодні журналістську майстерність в апеляційному суді розпочали здобувати студентки факультету «Права» НУВГП Каріна Шимкуте, Євгенія Безкоровайна, Ольга Павлюк, Ірина Вокальчук, психолог-юрист цього ж вишу Ольга Приступлюк, студентка філологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету Ірина Вокальчук та учениця ліцею «Лідер» — Анна Чернега.
Про основні завдання, які стоять перед журналістами, фахові вимоги до них, коректність у підготовці текстів слухачам розповіла суддя-спікер Рівненського апеляційного суду Надія Ковальчук.
— Щоб висвітлювати навколишні події професійно, варто розуміти журналістські стандарти, мати певні навички та чітко розуміти юридичну відповідальність, — каже Надія Миколаївна. — Оскільки сьогодні ви відвідали судове засідання, отримуєте невеличке домашнє завдання: до наступної зустрічі підготувати прес-реліз за результатами перегляду апеляційної скарги позивача у цій справі. Також пропоную вам на наступну нашу зустріч підготувати запитання для судді, після спілкування з якою ви підготуєте інтерв’ю. Кращий з матеріалів ми розмістимо на сайті Рівненського апеляційного суду до нашого професійного свята — Дня працівників суду — 15 грудня.
Окрім цього, ми спланували з майбутніми журналістами підготувати репортаж про роботу Рівненського апеляційного суду під час воєнного стану, про виклики та перешкоди, які постали перед суддями та працівниками апарату суду, про досягнення й нововведення, які дозволили здійснювати судочинство попри постійні ракетні обстріли і часткову відсутність електроенергії.