Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Рівненський апеляційний суд залишив без змін постанову місцевого суду, якою 23-річного військовослужбовця притягнуто до адміністративної відповідальності за вживання алкоголю під час воєнного стану та відмову від проходження огляду на стан сп’яніння. Це рішення є остаточним й оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
До Рівненського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга захисника військового, який проходить службу на посаді стрільця-санітара в одній із Військових частин Рівненської області, подана на рішення місцевого суду, яким військовослужбовця з Львівщини визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення (розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об’єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп’яніння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого стану), та накладено на нього штраф у розмірі 3 740 гривень.
Захисник наполягав на скасуванні оскаржуваної постанови, яку і він, і його довіритель вважають незаконною та необґрунтованою, та закритті провадження у справі за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, а також заслухавши учасників судового розгляду, апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу захисника військового.
Суду апеляційної інстанції відомо, що торік у жовтні старший солдат в умовах особливого періоду перебував у бліндажі ротного опорного пункту з оборони одного з населених пунктів Рівненщини на прикордонні з білоруссю з явними ознаками алкогольного сп’яніння: відчутним запахом алкоголю з порожнини рота, сповільненістю мови, поведінкою, що не відповідала обстановці.
Від проходження огляду на стан сп’яніння військовий відмовився у присутності двох свідків, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Залишаючи постанову суду першої інстанції без змін, апеляційний суд погодився з висновком місцевого суду про те, що вина військового повністю та об’єктивно доведена зібраними у справі доказами. Також відсутні докази, які б підтверджували упередженість дій командира військової частини стосовно адмінправопорушника та суттєві порушення під час оформлення адміністративних матеріалів, що ставили б під сумнів вину військового у вчиненні інкримінованого правопорушення.
Оскільки вживання спиртних напоїв військовими під час несення служби в умовах воєнного стану є неприпустимим й несе загрозу, в першу чергу, безпеці самих військовослужбовців, призначене місцевим судом старшому солдатові адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3 740 гривень, а також сам факт притягнення до адміністративної відповідальності, повинні діяти як превентивні заходи, спрямовані на недопущення подібної поведінки у військових частинах.