Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Таке адміністративне стягнення місцевий суд застосував до порушника Правил дорожнього руху, який двічі впродовж року притягувався до адміністративної відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Рівненський апеляційний суд залишив судове рішення без змін.
Торік у липні після першої ночі працівники поліції в одному з сіл Рівненського району зупинили автомобіль «Skoda Fabia», за кермом якого перебував 24-річний місцевий житель. Правоохоронці зауважили в чоловіка виражене тремтіння пальців рук, різку зміну забарвлення шкірного покриву обличчя й невідповідну поведінку.
Від проходження огляду на визначення стану наркотичного сп’яніння водій відмовився.
Враховуючи те, що чоловік двічі протягом року піддавався адміністративному стягненню за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, працівники поліції склали протокол за ч.3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та скерували для розгляду до суду.
Суд першої інстанції визнав порушника винним і застосував до нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк 15 діб із позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
Захисник мешканця Рівненського району оскаржив судове рішення в апеляційному порядку, наполягаючи на скасуванні постанови та закритті провадження у справі через незаконність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, а також недоведеність вини його довірителя належними та допустимими доказами.
Рівненський апеляційний суд відмовив захисникові у задоволенні апеляційної скарги та залишив постанову місцевого суду без змін.
Приймаючи таке рішення, суд апеляційної інстанції перевірив матеріали адміністративного провадження: зібрані докази підтверджують вину порушника.
Також апеляційний суд погодився з позицією місцевого суду щодо застосованого адміністративного стягнення, яке є мірою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, і яке допоможе запобігти вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.