flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Бухаресті судді та прокурори ділилися досвідом захисту суспільства від кіберзлочинності

09 травня 2023, 09:45

Поглиблений тренінг з кіберзлочинності та електронних доказів для суддів і прокурорів, організований Національною школою суддів України за сприяння Ради Європи, відбувся в румунському Бухаресті. Серед учасників — і представники українських судів, у тому числі й суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Рівненського апеляційного суду, який має чималий суддівський та викладацький досвід, а також власне бачення шляхів налагодження міжнародного співробітництва.

Україна, попри жорстоку повномасштабну війну, розпочату росією, прагне вступу до Європейського Союзу, тому виконує низку завдань як раїна-кандидат ЄС. Мова йде і про судову гілку влади, про зміни в законодавстві і реформу, яку потрібно завершити у найближчі строки.  

Зрештою, учасники тренінгу, розуміючи важливість налагодження співробітництва з іншими державами, які є сторонами «Конвенції про кіберзлочинність», під час зустрічі провели низку практичних заходів й обговорили спільні підходи до кримінальної політики, у тому числі шляхом створення відповідного законодавства і налагодження міжнародного співробітництва.

Серед практичних заходів — модельні судові засідання, одне з яких провів суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Рівненського апеляційного суду спільно з колегами з Одещини та Дніпропетровщини, стороною обвинувачення та захисту виступали самі судді.

Організатори та учасники заходу впевнені, що ефективна боротьба з кіберзлочинністю вимагає більшого, швидкого і ефективного функціонуючого міжнародного співробітництва у кримінальних питаннях, а «Конвенція про кіберзлочинність» є необхідною для зупинення дій, спрямованих проти конфіденційності, цілісності і доступності комп’ютерних систем, мереж і комп’ютерних даних, а також зловживання такими системами, мережами і даними, шляхом встановлення кримінальної відповідальності за таку поведінку, надання повноважень, достатніх для ефективної боротьби з такими кримінальними правопорушеннями шляхом сприяння їхньому виявленню, розслідуванню та переслідуванню, як на внутрішньодержавному, так і на міжнародному рівнях,і укладення домовленості щодо швидкого і надійного міжнародного співробітництва.