Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Тривала вона 27–29 листопада 2023 року. Організувала проведення навчального заходу Національна школа суддів України. У числі слухачів — голови і заступники голів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, апеляційних судів, місцевих загальних, господарських, адміністративних судів, у тому числі й Рівненського апеляційного суду.
На сайті НШСУ йдеться про те, що вітальними промовами підготовку відкрили виконуюча обов’язки ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна та начальник відділу підготовки суддів Іван Балаклицький. Наталія Шукліна детально окреслила зміст програми підготовки голів і заступників голів судів та представила фахову команду викладачів, а також побажала слухачам плідної та активної роботи.
Заступник голови Вищої ради правосуддя, доктор юридичних наук, член-кореспондент Національної академії правових наук України Дмитро Лук’янов виступив перед головами судів та розкрив тему «ВРП як ключовий конституційний орган судової влади. Стратегія на сучасному етапі».
Роль Ради суддів України у вирішенні проблемних питань організації роботи судів розкрила заступник голови Ради суддів України Оксана Марченко.
Про плани та поточні завдання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України поінформували члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Роман Сабадаш та Людмила Волкова.
В. о. голови Державної судової адміністрації України, кандидат юридичних наук Максим Пампура поспілкувався з головами та заступниками голів судів про організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади.
Керівник апарату Вищого антикорупційного суду Богдан Крикливенко акцентував увагу голів та заступників голів судів на розгляді питань ефективного менеджменту роботи суду, командної роботи голови суду та керівника апарату.
Суддя Жовтневого районного суду міста Дніпро, член правління GEMME Ukraine – Європейської асоціації суддів для медіації Максим Ходаківський розкрив питання медіації як способу попередження і зменшення надмірного робочого навантаження в судах.
Керівниця проєктів цифрової трансформації Міністерства цифрової трансформації Оксана Літвінова детально розкрила питання цифровізації правосуддя та впровадження штучного інтелекту в органах правосуддя.
Тему «Гендерні аспекти у роботі суду» докладно розкрила суддя Одеського окружного адміністративного суду, кандидатка юридичних наук Елла Катаєва.
Про роботу з підсистемою «Електронний суд» в єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі розповів начальник відділу супроводу онлайн-сервісів Департаменту централізованого адміністрування мереж та системного супроводу ДП «Інформаційні судові системи» Вадим Коваль.
Також в рамках підготовки проведений тренінг «Стрес менеджмент через призму капеланства» за участю викладача Капеланської академії, капелана Офісу шерифа округу Форсайт (США) Алекса Герасимова та старшого капелана Ярослава Малька.
У своїх виступах доповідачі у повній мірі розкрили та обговорили із суддями надзвичайно актуальні й важливі для нинішніх українських реалій теми.