Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Щоправда відбуватиме покарання 50-річний вірменин, який має посвідку на постійне проживання в Україні, від моменту його затримання, оскільки обвинувачений перебуває на тимчасово окупованій території України, а спеціальне досудове розслідування та спеціальне судове провадження щодо нього здійснювались з урахуванням особливостей, встановлених законом у такій категорії справ.
У ході спеціального досудового розслідування з’ясувалося, що Ваагна Григорян з позивним «Арчі» проживає в Донецьку. У 2014 році він за власною ініціативою, з мотивів особистої неприязні до діючої в Україні влади, з метою безпосередньої участі в злочинній діяльності терористичної організації «ДНР», вступив до незаконного збройного формування — Першої Слов’янської окремої мотострілецької бригади 1 Армійського Корпусу Міністерства оброни ДНР, у складі якої чинив збройний опір та незаконно протидіяв співробітникам правоохоронних органів України і військовослужбовцям ЗСУ, задіяних у проведенні АТО та ООС, керував відповідними підрозділами незаконного збройного формування, організовував та брав участь у військовій стройовій, фізичній підготовці.
За такі дії Ваагну Григоряну було висунуто обвинувачення за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України — участь в терористичній організації.
Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснювалось в порядку спеціального досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді місцевого суду. На підставі іншої ухвали тривало й спеціальне судове провадження: суд здійснив розгляд справи без участі обвинуваченого.
Згідно з вироком суду, Ваагна Григоряна визнано винним в участі в терористичній організації та призначено йому покарання у виді 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Початок строку відбування покарання терористові обчислюватиметься з дати його затримання та реального виконання покарання у вигляді позбавлення волі.
Вирок до Рівненського апеляційного суду оскаржила захисниця обвинуваченого, наполягала на його скасуванні та ухваленні виправдувального вироку. Заперечувала участь підзахисного у збройному конфлікті, а також додала, що особа її довірителя достовірно не встановлена ні в ході досудового розслідування, ні під час судового розгляду. Зауважила, що в разі проголошення рішення не на користь свого підзахисного, оскаржуватиме його в касаційному порядку.
Прокурор натомість просив залишити вирок місцевого суду без змін та відхилити апеляційні вимоги захисниці обвинуваченого. Зауважив, що в матеріалах кримінального провадження містяться докази, які підтверджують особу Ваагна Григоряна на позивний «Арчі». Обвинувачений неодноразово звертався через одну з платформ в Інтернеті із заявами, скерованими на дестабілізацію суспільно-політичної обстановки та втрати авторитету органів державної влади України, зокрема шляхом застосування збройної сили проти військових формувань, задіяних в АТО та ООС. Більше того, до справи долучені матеріали негласних слідчих (розшукових) дій, які спростовують твердження сторони захисту про невинуватість Григоряна.
Рівненський апеляційний суд залишив вирок суду першої інстанції без змін, а вимоги апеляційної скарги — без задоволення.