Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Працівники патрульної поліції торік у жовтні зупинили у Вараші автомобіль «Toyota Corolla», за кермом якого перебував 57-річний місцевий житель Б.. Підставою для зупинки транспортного засобу стало порушення водієм іномарки низки Правил дорожнього руху України, а також порушення комендантської години. Водій, у якого були ознаки алкогольного сп’яніння, відмовився пройти освідчення як на місці зупинки, так і в спеціалізованому медичному закладі.
Рівненський апеляційний суд переглянув апеляційну скаргу, подану захисником військовослужбовця Б. на постанову місцевого суду, якою правопорушника визнано винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП), а також призначено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами впродовж року.
Під час судового розгляду в судах обох інстанцій військовослужбовець винуватість у вчиненні інкримінованого правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся, однак просив стягнути з нього штраф, передбачений санкцією статті, та не позбавляти його права керування транспортними засобами, оскільки це буде істотною перешкодою для виконання службових обов’язків за місцем роботи, адже він безпосередньо займається комплектуванням підрозділів Збройних Сил України.
Захисник підтримав свого довірителя та просив при прийнятті рішення застосувати аналогію права — норму Кримінального кодексу України, якою передбачено призначення більш м’якого покарання.
Рівненський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу захисника військовослужбовця, вважаючи оскаржуване рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим.
Із матеріалів справи відомо, що 57-річного варашця, який перебував за кермом автомобіля «Toyota Corolla», працівники патрульної поліції зупинили у Вараші торік у ніч проти 22 жовтня за порушення низки Правил дорожнього руху України. Водій, у якого були ознаки алкогольного сп’яніння, відмовився пройти освідчення як на місці зупинки, так і в спеціалізованому медичному закладі. Це підтверджується відеозаписом з боді-камери копа.
Після відмови патрульні склали адміністративний протокол та скерували його для розгляду до суду.
|
Окрім того, суд з’ясував, що до протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП, було додано ще й постанову про накладення адміністративного стягнення в справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених кількома статтями цього Кодексу: ч. 5 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ст. 125 та ч. 1 ст. 126 (порушення правил користування ременями безпеки, перевищення швидкості, інші порушення правил дорожнього руху, керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки).
Зважаючи на зазначені вище обставини, апеляційний суд залишив без змін оскаржувану постанову, погодившись із позицією суду попередньої інстанції, який відхилив клопотання захисника щодо не призначення офіцерові Вараського РТЦК та СП такого виду стягнення, як позбавлення права керування транспортним засобом, та визнав порушника винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а також призначив адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами впродовж року.
Рівненський апеляційний суд нагадує, що ч. 1 ст. 130 КУпАП містить безальтернативну санкцію у виді штрафу і позбавлення права керування транспортними засобами на один рік.
Таке адміністративне стягнення є неподільним і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нею аналогічних правопорушень.