Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Її тема — «Відповідальність за домашнє насильство і насильство за ознакою статі: новели Кримінального кодексу України». Мета — вироблення єдиного підходу при здійсненні судочинства у таких справах та кримінального переслідування кривдників, а також реалізація положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.
Учасники науково-практичної конференції вже встигли обговорити загальний контекст і передумови змін кримінального та кримінального процесуального законодавства, подискутували про особливості кримінальної відповідальності за злочини, пов’язані з домашнім насильством. Наразі учасникам конференції презентовано авторський науково-практичний коментар новел Кримінального кодексу України. Під час презентації її автори зупинились на новій термінології, подискутували про особливості провадження та призначення покарань у випадках насильства.
Більш детально організатори та запрошені обговорять й на інші не менш актуальні теми: «Обмежувальні заходи щодо кривдників, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі» й «Особливості кримінальної відповідальності за насильство за ознакою статі. Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості».
Нагадаємо, 6 грудня 2017 року Верховна Рада України прийняла Закон України, яким внесено зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України. Ухвалені зміни спрямовані на посилення кримінально-правового захисту осіб, які потерпіли від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також реалізацію положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.
Участь у науково-практичній конференції беруть представники судової гілки влади, прокуратури, експерти у галузі кримінального та кримінально-процесуального права з числа представників центральних органів виконавчої влади, провідних юридичних наукових шкіл та вищих навчальних закладів, які готують фахівців у сфері права та правоохоронної діяльності, представники міжнародних та неурядових організацій.