flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відмова від проходження медичного огляду на визначення стану наркотичного сп’яніння не звільняє від відповідальності

18 квітня 2019, 16:05

Рівненський апеляційний суд залишив без змін постанову місцевого суду від 22 березня 2019 року, відповідно до якої 31-річного рівнянина Вадима М. визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП (відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції), та застосовано до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 10 200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік.

14 лютого 2019 року одразу після 13-ї години на вулиці Відінській у Рівному  поліцейський патруль зупинив автомобіль марки «Opel Rekord» під керуванням Вадима М.. Зі слів поліцейського, у водія було виражене тремтіння пальців рук, неприродна блідість обличчя, звужені зіниці очей, які не реагували на світло.

Водій від проходження медичного огляду на визначення стану наркотичного сп’яніння в медичній установі відмовився. Відповідно до чинного законодавства за це також передбачена адміністративна відповідальність.

Постанову Рівненського міського суду Вадим М. оскаржив до Рівненського апеляційного суду. В апеляційній скарзі він вказав, що Правил дорожнього руху не порушував. Поліцейський зупинив його автомобіль безпідставно. Просив скасувати оскаржувану постанову, провадження у справі закрити.

Відхиляючи апеляційну скаргу Вадима М., а постанову суду першої інстанції залишаючи без змін, Рівненський апеляційний суд виходив з того, що дії рівнянина характеризуються умисною формою вини, становлять небезпеку дорожньому руху та несуть загрозу для його учасників. Застосований місцевим судом до Вадима М. вид адміністративного стягнення є справедливим та достатнім для його виправлення, а також запобіганню вчиненню ним аналогічних правопорушень.