Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
15 травня 2019 року в місті Києві Національна школа суддів України в межах підготовки суддів судових палат у кримінальних справах апеляційних судів проводить тренінг «Судова практика у кримінальних провадженнях за фактами корупції при проведенні негласних слідчих (розшукових) дій». У складі викладачів НСШУ — голова Рівненського апеляційного суду Олег Полюхович.
Викладач відділу підготовки викладачів (тренерів), суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Олександр Коротких відрекомендував слухачам викладачів тренінгу, а також ознайомив присутніх з метою навчального заходу та з’ясував, які цілі переслідують його організатори.
Розпочався тренінг зі вступного експрес-опитування суддів із використанням клікерів «Загальні стандарти проведення негласних слідчих (розшукових) дій (далі — НС(р)Д)». Під час першої міні-лекції слухачі розглянули міжнародні стандарти забезпечення прав людини при проведенні НС(р)Д.
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Валентин Зубар обговорив з суддями елементи судового контролю при проведенні НС(р)Д, клопотання слідчого судді, прокурора про надання дозволу на проведення НС(р)Д. Пізніше ці знання слухачі закріпили, відповівши на низку запитань про особливості здійснення судового контролю при проведенні НС(р)Д, а також попрацювавши в групах та виконавши відповідні завдання.
Другий блок тренінгу розпочав голова Рівненського апеляційного суду Олег Полюхович. Він разом із модератором заходу Олександром Коротких провів експрес-опитування суддів «Розгляд клопотань при проведенні НС(р)Д». Після цього Олег Іванович детально зупинився на розгляді слідчим суддею клопотань про надання дозволу на проведення НС(р)Д. Судді, яких викладачі розділили на малі групи, виконали практичні завдання за цим напрямком.
Також на порядку денному сьогоднішнього тренінгу не менш важливі теми. Серед них — «Використання результатів НС(р)Д в процесі доказування у кримінальному провадженні», «Проблемні питання відкриття іншій стороні матеріалів, отриманих у результаті проведення НС(р)Д», а також «Проблемні питання використання результатів НС(р)Д у кримінальних провадженнях щодо корупційних злочинів при зміні кваліфікації діяння».
Нагадаємо, спеціальну підготовку в Національній школі суддів України наразі проходить і суддя Рівненського апеляційного суду Тетяна Збитковська.