Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Обговорення нової комунікаційної політики НАТО, особливості створення юридичного контенту для широкої аудиторії, гендерна чутливість у судових комунікаціях, ключові загрози цифровій безпеці суду та алгоритм дій у разі їх виникнення, майстер-клас із мобільної журналістики. Все це та інші, не менш важливі теми й практичні тренінги, опрацьовані під час заходу, організованого та проведеного Прес-центром судової влади України. Рівненщину на Форумі представляла прес-служба Рівненського апеляційного суду та прес-секретар Костопільського районного суду.
Завершив роботу Другий загальнонаціональний професійний форум прес-секретарів судів «Майстерність та безпека». Його організатори — начальниця Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя Оксана Лисенко та її заступниця Ірина Паламарчук — увагу прес-секретарів судів цьогоріч зосередили на обговоренні успішного міжнародного на національного досвіду використання сучасних комунікаційних стратегій з метою підвищення довіри громадськості до суду, підвищенні знань представників комунікаційних команд судів і майстерності у різних напрямах журналістики, у тому числі й мобільної.
Детально про основні тенденції в комунікації в рамках презентації нової комунікаційної політики НАТО розповіла Барбора Маронкова, директорка Центру інформації і документації НАТО в Україні.
Відома блогерка Анна Маляр, кандидатка юридичних наук, кримінологиня, викладачка Національної школи суддів України, увагу прес-секретарів судів зосередила на особливостях створення юридичного контенту для широкої аудиторії. Іншими словами — уміння максимально спростити виклад матеріалів, які були б не тільки доступними для громадськості, а й підвищували рівень правової освіти населення.
Про гендерну чутливість у судових комунікаціях говорила Людмила Чернявська, кандидатка політичних наук, координатора з питань гендерної політики та судового адміністрування українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи.
Співробітник Депаратаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України Валерій Удовиченко розповів про ключові загрози цифровій безпеці суду та алгоритм дій у разі виникнення подібних небезпек.
Упродовж наступного дня тривав майстер-клас із мобільної журналістики. Андрій Приймаченко, викладач школи журналістики Українського католицького університету, ментор «Школи мультимедійної журналістики», режисер, медіаактивіст, не тільки розповів про шляхи візуалізації матеріалів про діяльність суду, суддів та працівників апарату суду, але й навчив користуватися найсучаснішими програмами в мобільних додатках, за допомогою яких прес-секретарі судів мають унікальну можливість комунікації з аудиторією, готуючи цікавий та змістовий відеоконтент для офіційних сторінок судів у соціальних мережах. Учасники заходу отримали перше завдання і підготували перші ролики, змонтувавши їх за допомогою програмного забезпечення, яке успішно опанували під час майстер-класу.
Нагадаємо, захід відбувся за підтримки Українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи та Проекту Європейського Союзу «ПРАВО-JUSTICE».
Фото надані Прес-центром судової влади України