Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Як стати «лідером думки» для громадськості та засобів масової інформації, навчитися спілкуватися зрозумілою мовою й відчувати зворотній зв'язок на запит суспільства, оперативно реагувати на негатив — все це й багато інших теоретичних знань і практичних навичок здобули прессекретарі місцевих (окружних) та апеляційних судів у ході триденної підготовки у Львівському регіональному відділенні Національної школи суддів України. Серед слухачів — прессекретар Рівненського апеляційного суду Олена Кузменко.
Досвідчені викладачі з числа суддів та працівників апарату суду, науковці відомих львівських вишів, фахівець-експерт з комунікації в системі правосуддя під час навчання увагу слухачів акцентували на тому як поліпшити комунікацію прессекретаря суду, навчитися на рівні спілкуватися зі ЗМІ, не боятися кризових ситуацій і стати авторитетним джерелом інформації.
Про інформаційне лідерство суду, як спосіб запобігання тиску та кризових ситуацій, про розгляд резонансних судових справ і комунікаційну стратегію, підготовку до інтерв’ю розповів Олександр Сасевич, суддя Львівського окружного адміністративного суду, екс-Голова комітету Ради суддів України з питань комунікації (у тому числі ЗМІ), кандидат юридичних наук.
Наталія Шайда, прессекретар Господарського суду Львівської області, доцент кафедри теорії і практики журналістики Львівського національного університету ім.І.Франка, кандидат наук із соціальної комунікації, розповіла про роль прессекретаря суду як ключового гравця у взаємодії судової інстанції зі ЗМІ. Увагу слухачів викладач зосередила на стандартах інформаційної діяльності в мережах Інтернет, правилах висвітлення судами діяльності суддів та судів у соціальних мережах, організації медіа-супроводу діяльності суду, а також поняттях та особливостях підготовки медіа-карти тощо.
Прессекретарі в групах виконали ряд практичних завдань, серед яких — запис інтерв’ю на камеру; написання прес-релізу і прес-анонсу; підготовка прес-релізів з метою спростування або уточнення поширеної ЗМІ інформації з повагою до презумпції невинуватості особи і права суспільства бути своєчасно поінформованим. Крім того, слухачі курсу практикувалися на адаптації новин для Facebook, правилах скорочення повідомлень.Фахівець-експерт з комунікації в системі правосуддя, член Національної спілки журналістів Ольга Давид розповіла про організацію комунікаційних процесів в умовах розгляду резонансної справи, увагу прессекретарів зосередила на базових елементах і особливостях підготовки телевізійного сюжету, методиці підготовки новинарних текстів.
На завершення підготовки доцент кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І.Франка, кандидат юридичних наук Степан Білостоцький розкрив тему різних форм впливу на суд та способи захисту незалежності судової влади.