Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно 42-річного киянина У., який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень одразу за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб), ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене групою осіб, що спричинило смерть потерпілого,, ч. 4 ст.187 (розбій, поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень), ч.1 ст.357 (викрадення офіційних документів документів, вчинене з корисливих мотивів) та ч.1 ст.135 (залишення в небезпеці).
Досудовим слідством встановлено, що 8 липня 2018 року в м. Нововолинськ Волинської області, громадянин У. за попередньою змовою з Ш. здійснили напад на потерпілого С.. Після чого, чоловіки протиправно заволоділи його срібним перснем вартістю 400 грн., грошима у розмірі 100 грн. та банківською карткою. Від отриманих тілесних ушкоджень, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, потерпілий помер у лікарні.
Ухвалою суду першої інстанції 5 березня 2020 року обвинуваченому У. продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 діб, з 5 березня 2020 року до 3 травня 2020 року включно.
Рішення місцевого суду в апеляційному порядку оскаржив захисник обвинуваченого. В апеляційній скарзі він зазначав, що стороною обвинувачення, на його думку, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою продовжено без належного обґрунтування та підстав. Просив застосувати до його підзахисного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Державний обвинувач просила суд відмовити захисникові в задоволенні апеляційної скарги, оскільки обвинувачений обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину із застосуванням насильства, немає міцних соціальних зв’язків та постійного джерела доходу.
Рівненський апеляційний суд у складі колегії судової палати з розгляду кримінальних справ, заслухавши думку сторін, ухвалу суду першої інстанції від 5 березня 2020 року залишив без змін, а апеляційну скаргу захисника обвинуваченого — без задоволення.