Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Тренерка вебінару на тему «Комунікація в умовах карантину» обговорила з учасниками заходу як карантин змінив комунікацію, розповіла про основні світові та українські тренди оприлюднення інформації в умовах світової пандемії, увагу зосередила на відкритості та об’єктивності повідомлень для мас-медіа в часи кризи. До конструктивного діалогу долучилась і пресслужба Рівненського апеляційного суду.
Отже, директорка ГО «Громада. Лабораторія Соціальних проектів», експертка зі стратегічних комунікацій та PR Арина Сатовська роз’яснила слухачам чого саме прагнуть люди в кризових обставинах: ясності, прогнозованості та яка роль відведена кожному в надзвичайних ситуаціях.
— Що погіршує ситуацію при підготовці повідомлень чи навпаки їх відсутності? — поцікавилась тренерка у слухачів. — Плутанина; розпорошеність джерел інформації, відсутність політики «єдиного голосу»; неузгодженість, суперечливість повідомлень; фейки; перевантаження інформацією, а також закритість. Ви повинні завжди пам’ятати, що відсутність політики єдиного голосу погіршує сприйняття інформації.
І хоча прессекретарі судів нерідко працюють за кризових обставин під час розгляду резонансних справ, однак у час пандемії інфекційної хвороби та карантину працювати доводиться вперше. Тому такі професійні вебінари й справді допомагають зорієнтуватися і вчасно та об’єктивно інформувати громадськість та ЗМІ про події, які їх цікавлять.
Декілька правил кризової комунікації:
Згідно з анкетою, яку опрацювали учасники вебінару, ми дізналися, що у 27% комунікації, так чи інакше пов’язані з пандемією та карантином, займали більше третини повідомлень суду, у 54% — менше третини, а в 20% — були майже відсутні у повідомленнях суду. На запитання анкети, чи через пандемію та карантин судові комунікатори опанували нові навички онлайн комунікації, у відсоткову відношенні відповіді були наступними: 35 % колег почали використовувати декілька нових програм, ще 55% почали використовувати одну нову програму, а 10% респондентів почали частіше використовувати відомі раніше програми.
Нагадаю, вебінар організовано Прес-центром судової влади, Всеукраїнською асоціацією прес-секретарів судів, українсько-канадським Проектом підтримки судової реформи.