Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Цю та інші, не менш цікаві теми, опрацювали у ході 5-тиденного навчання в онлайн додатку ZOOM помічники суддів місцевих загальних (окружних) та апеляційних судів. Серед слухачів — помічники суддів Рівненського апеляційного суду Лариса Гуменна та Ольга Мельникович. Підвищення кваліфікації працівників апаратів судів організовано та проведено викладацьким складом Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України.
Ольга Бородійчук, суддя, голова Бродівського районного суду Львівської області, обговорила зі слухачами антикорупційне законодавство: міжнародні стандарти та їх запровадження в Україні; виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції»; політику управління конфліктами інтересів у розумінні Закону України «Про запобігання корупції»; формування антикорупційної культури державних службовців як спосіб протидії корупції; електронне декларування.
Про різні форми впливу на суд та способи захисту незалежності судової влади з помічниками суддів поспілкувався Степан Білостоцький, доцент кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидат юридичних наук.
Під час тренінгу слухачі навчалися подоланню прокрастинації та технікам роботи в КПТ методі та мотиваційному підході. Їх дії коригувала психолог Ольга Уралова, волонтер Кризової психологічної служби м. Львова, член правління «ГО Асоціації EMDR в Україні – Фахове об`єднання зі спеціальної травмо терапії», магістр філософії.
У ході інтерактивної лекції з використанням презентації Power Point Ольга Федорів, суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області, кандидат юридичних наук, навчала помічників суддів підготовці проектів документів слідчого судді; умінню вирішувати проблемні питання, які виникають в діяльності слідчого судді згідно вимог КПК України. Ознайомились слухачі з практикою, особливостями розгляду клопотань слідчих суддів тимчасових доступів та обшуків; особливостями апеляційного розгляду при перевірці ухвал слідчих суддів; розгляду слідчими суддями місцевих судів клопотань про застосування запобіжних заходів під час досудового розслідування та судового провадження; повідомлення учасників у справі при розгляді подань чи скарг слідчим суддею
Галина Федькович, адвокатка Центру «Жіночі перспективи», проаналізувала судову практику та особливості розгляду справ про видачу обмежувальних приписів.
Із доцентом кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДЗВНЗ «Університет банківської справи», кандидатом філологічних наук, доцентом Надією Дзеньдзюрою слухачі долали труднощі українського правопису при складанні проектів судових документів та опрацювали пунктуаційно-орфографічний практикум.
Із заступником начальника Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області Марією Коник помічники суддів обговорили практику здійснення проваджень в суді присяжних, судових засідань з участю присяжних: проблеми забезпечення їх участі.
Про гендерну рівність під час здійснення правосуддя слухачам розповіла Марта Чумало, заступниця голови Центру «Жіночі перспективи», психолог, психотерапевт.
Основні засади кримінального провадження та їх реалізацію, принцип змагальності відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України та його реалізація на стадіях судового розгляду стали предметом обговорень з суддею Артемівського міськрайонного суду Донецької області, кандидатом юридичних наук Ольгою Федорів.
Про цивільну юрисдикцію, правила визначення підсудності справ та виключну підсудність розповів Тарас Котормус, суддя Кам’янко-Бузького районного суду Львівської області.
Суддя Рівнеського районного суду Рівненської області Михайло Таргоній обговорив із помічниками суддів завдання та обов’язки помічника судді; кваліфікаційні вимоги до помічника судді; взаємодію судді, помічника та секретаря судового засідання, а також участь помічника судді у підготовці справи до судового розгляду.
Ще одну важливу тему — докази і доказування в цивільному судочинстві — виклав слухачам Станіслав Лозицький, суддя Ратнівського районного суду Волинської області.
Велася розмова й про судові витрати, відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшення їх розміру або звільнення від їх оплати, розподіл судових витрат між сторонами, застосування Закону України «Про судовий збір».
Під час інтерактивної лекції, підготовленої суддею Кам’янко-Бузького районного суду Львівської області Тарасом Котормусом, слухачі дізналися детальніше про правочини, правові наслідки недійсності правочинів, а також проблеми розгляду спорів про визнання правочинів недійсними.
Про практику захисту прав дітей в українському судочинстві розповіла Ганна Шендрікова, суддя Буського районного суду Львівської області
На завершення підготовки Ольга Давид, фахівець-експерт з комунікацій в системі правосуддя, член Національної спілки журналістів, увагу слухачів зосередила на комунікації з громадськістю та представниками ЗМІ.