Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Позивачка звернулася до суду з позовом, щоб виключити з Державного реєстру запис про реєстрацію права власності на житловий будинок за її братом, який ще за 3,5 місяці до такої реєстрації помер.
В жовтні 2003 року сільською радою був посвідчений заповіт, яким громадянин Андрій Д. заповів належний йому житловий будинок рівними частинами позивачці Тетяні С. та ще трьом своїм дітям.
З довідки, виданої сільською радою, вбачається, що в даному будинку проживав та був зареєстрований громадянин Ігор Д., який був сином померлого та братом позивачки.
Згідно свідоцтва про смерть, у березні 2019 року Ігор Д. помер. А в липні 2019 року його дружина зареєструвала на його ім’я право власності на цей будинок.
Позивачка Тетяна С. звернулася до суду з позовом, де просила визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора про державну реєстрацію на житловий будинок за її померлим братом. Позовні вимоги обґрунтовувала тим, що батько заповів належний йому будинок рівними частинами всім своїм дітям.
6 березня 2020 року Дубровицький районний суд відмовив позивачці у задоволенні її позовних вимог.
Не погоджуючись з таким рішенням суду, жінка оскаржила його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі звертала увагу на те, що рішення відповідача про реєстрацію права власності на житловий будинок за її братом є протиправним. Просила скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким позов задовольнити.
Дослідивши матеріали справи на предмет повноти їх встановлення, надання їм судом першої інстанції належної юридичної оцінки, вивчивши доводи апеляційної скарги стосовно дотримання місцевим судом норм матеріального та процесуального права, Рівненський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ прийшов до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення.
Державна реєстрація права власності на підставі заяви спадкоємця проводиться шляхом внесення до Державного реєстру прав відомостей про суб’єкта права власності – спадкодавця з обов’язковим зазначенням відомостей про смерть такої особи. Звідки вбачається, що надаються повноваження спадкоємцю померлої особи вчинити певні юридичні дії, які б вчинив сам спадкодавець, якби був живим.
На підставі заяви спадкоємців здійснюється внесення записів про права спадкодавця, якщо останні вже виникли та це підтверджено відповідними правовстановлюючими документами.
Так, дружиною Ігоря Д. до Центру надання адміністративних послуг були подані усі необхідні документи для державної реєстрації за її чоловіком права власності на даний будинок.